REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pastelowy i wzorzysty rok 2016

W przyszłym roku dominować będą złamane biele, ale dużą popularnością cieszyć się będą również blade błękity i zielenie. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści Paint Quality Institute.

Paint Quality Institute 2016 trendy

Fot. arch. Paint Quality Institute

Delikatne, stonowane kolory pomogą stworzyć w mieszkaniu spokojną i kojącą atmosferę. To idealna odskocznia od szybkiego, nerwowego trybu życia, jaki jest nam dziś narzucany. Dlatego nowe trendy kolorystycznie szczególnie docenią osoby zapracowane, na co dzień bombardowane bodźcami, w domu zaś szukające odrobiny wytchnienia.

Przy tak subtelnym zestawie kolorystycznym większego znaczenia nabiorą wzory i tekstury. Na scenę wkroczą wzorzyste zasłony, tapicerki i dywany. Jasne ściany natomiast aż proszą się o to, aby przyozdobić je obrazami, plakatami czy zdjęciami w ramkach.

Wielbiciele mocnego koloru mogą postawić na akcenty – wazony, doniczki czy poduszki w bardziej zdecydowanych odcieniach na zasadzie kontrastu będą świetnie współgrać z pastelową kolorystyką. Inną możliwością jest pomalowanie farbą w intensywnym kolorze niektórych elementów architektonicznych, np. wbudowanych szaf czy gzymsu kominka.

Dopełnieniem modnego wystroju w sezonie 2016 będą dodatki w odcieniach miedzi i złota – bibeloty, gałki i uchwyty, okucia szaf czy kurki (w kuchni lub łazience). Wystarczy kilka takich elementów, by wyczarować stylowe wnętrze z charakterem, nie pozbawione jednak współczesnej lekkości.

Źródło: Paint Quality Institute

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA