a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneLinia Versiline od Hempel dostępna na rynku światowym

Linia Versiline od Hempel dostępna na rynku światowym

Hempel zdecydował się wprowadzić swoją linię Versiline na rynek światowy. Do tej pory należące do niej produkty można było kupić tylko w Stanach Zjednoczonych. Na pierwszy ogień poszła seria Versiline Vinyl Ester – antykorozyjne powłoki winylestrowe, zapewniające również ochronę przed wysoką temperaturą i agresywnymi chemikaliami.

Versiline

Fot. gc85 (sxc.hu)

Versiline to specjalistyczne produkty, przeznaczone do zastosowania w bardzo trudnych warunkach. Zbiorniki na substancje chemiczne, kominy, pochłaniacze, rurociągi transportujące olej czy gaz – tego typu elementy można z powodzeniem zabezpieczyć powłokami z tej serii. Nie tylko bowiem chronią one przed korozją, ale i przed wpływem wysokich temperatur, ścieraniem oraz groźnymi środkami chemicznymi.

Początkowo linia Versiline należała do firmy Blome, którą Hempel przejął w 2012 roku. Do tej pory powłoki z tej serii były dostępne tylko w USA, gdzie od ponad 40 lat stosuje się je na zbiornikach, rurociągach, elementach rafinerii i elektrowni. Teraz również inne rejony świata będą mogły skorzystać ze specjalistycznych powłok Versiline.

Pierwszy krok to zestaw farb winylestrowych Versiline Vinyl Ester, który pojawił się w sprzedaży poza Stanami Zjednoczonymi 29 października tego roku. Składa się na niego pięć powłok, które mogą być łączone z innymi systemami. Zapewniają one ochronę przed korozją, temperaturą i agresywnymi środkami chemicznymi, a dzięki wzmocnieniu szkieletem epoksydowym są też odporne na wilgoć i rozwarstwienie.

Informację gdzie i w jaki sposób można zakupić farby Versiline Vinyl Ester uzyskać można pisząc na adres mailowy protective@hempel.com.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie