a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneValspar i trudna sytuacja na rynku farb przemysłowych

Valspar i trudna sytuacja na rynku farb przemysłowych

Mimo że do końca roku zostało jeszcze kilka tygodni, Valspar już dokonał jego finansowego podsumowania. Dwa tygodnie temu firma zaprezentowała swoje wyniki za okres 25 października 2012 – 25 października 2013.

Valspar

Fot. svilen001 (sxc.hu)

Ubiegłe miesiące przyniosły amerykańskiemu potentatowi sporo trudności. Mimo wyraźnych korzyści z przejęcia grupy Inver, a także wysokiej sprzedaży produktów do drewna i powłok coil coating, zwłaszcza w USA, firma musiała zmierzyć się z ciężką sytuacją na rynku powłok dla przemysłu. Osłabienie spowodowały też wydatki na restrukturyzację. Skutkiem tego w ostatnim kwartale roku rozliczeniowego zyski spadły o 14% (z ubiegłorocznego 73,8 mln dolarów do obecnego 63,5 mln), mimo że osiągnięto rekordową sprzedaż netto 1,1 mld dolarów.

Jeśli chodzi o cały rok, zgodnie z doniesieniami firmy sprzedaż netto wyniosła 4,1 mld dolarów, co oznacza wzrost o 2% w stosunku do roku poprzedniego. W ten sposób Valspar umocnił swoją pozycję na liście czołowych światowych producentów farb. Skorygowany zysk netto wyniósł 320 mln dolarów. Sprzedaż netto w przypadku sektora farb wzrosła o 4% (wyniosła 1,7 mld dolarów), natomiast w przypadku sektora powłok – o 2% (i wyniosła 2,2 mld dolarów).

Szczegółowe wyniki finansowe Valspar można znaleźć na stronie koncernu. Zachęcamy również do zapoznania się z prezentacją ostatnich osiągnięć firmy.

Źródło: Valspar, paintsquare.com

Dowiedz się więcej o firmie