a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneUta Holzenkamp prezeską BASF Coatings

Uta Holzenkamp prezeską BASF Coatings

Od 1 stycznia oddział BASF Coatings ma nową prezeskę. Została nią Uta Holzenkamp, zastępując dotychczasowego prezesa Dirka Bremma.

Uta Holzenkamp prezeska BASF Coatings

Uta Holzenkamp. Fot. arch. BASF

Uta Holzenkamp stanęła na czele oddziału BASF Coatings, liczącego ok. 11 000 pracowników i operującego ponad 70 zakładami produkcyjnymi na całym świecie. Zmiana weszła w życie 1 stycznia 2022.

W BASF od 1997 roku

Holzenkamp ukończyła studia na kierunku chemia organiczna na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze w Niemczech, Uniwersytecie Heriot-Watt w Edynburgu w Szkocji oraz na Uniwersytecie Stanowym Ohio w USA. W 1996 roku uzyskała tytuł doktora na niemieckim Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji.

Pracę w BASF rozpoczęła w roku 1997, w dziale badań farmaceutycznych. Zajmowała coraz wyższe stanowiska, aż do starszej wiceprezes globalnej jednostki Fuel and Lubricant Solutions, będącej częścią działu Performance Chemicals, którą to funkcję pełniła od kwietnia 2018. Obecnie pokieruje specjalizującym się w produkcji farb i powłok oddziałem BASF Coatings.

Bremm na czele nowej jednostki

Poprzednik Uty Holzenkamp, Dirk Bremm, stał na czele oddziału od kwietnia 2017. Obecnie pełni on funkcję dyrektora generalnego niezależnego podmiotu BASF Automotive Catalysts and Recycling z siedzibą w Iselin w stanie New Jersey w USA.

Źródło: BASF Coatings