REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Uta Holzenkamp prezeską BASF Coatings

Od 1 stycznia oddział BASF Coatings ma nową prezeskę. Została nią Uta Holzenkamp, zastępując dotychczasowego prezesa Dirka Bremma.

Uta Holzenkamp prezeska BASF Coatings

Uta Holzenkamp. Fot. arch. BASF

Uta Holzenkamp stanęła na czele oddziału BASF Coatings, liczącego ok. 11 000 pracowników i operującego ponad 70 zakładami produkcyjnymi na całym świecie. Zmiana weszła w życie 1 stycznia 2022.

W BASF od 1997 roku

Holzenkamp ukończyła studia na kierunku chemia organiczna na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze w Niemczech, Uniwersytecie Heriot-Watt w Edynburgu w Szkocji oraz na Uniwersytecie Stanowym Ohio w USA. W 1996 roku uzyskała tytuł doktora na niemieckim Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji.

Pracę w BASF rozpoczęła w roku 1997, w dziale badań farmaceutycznych. Zajmowała coraz wyższe stanowiska, aż do starszej wiceprezes globalnej jednostki Fuel and Lubricant Solutions, będącej częścią działu Performance Chemicals, którą to funkcję pełniła od kwietnia 2018. Obecnie pokieruje specjalizującym się w produkcji farb i powłok oddziałem BASF Coatings.

Bremm na czele nowej jednostki

Poprzednik Uty Holzenkamp, Dirk Bremm, stał na czele oddziału od kwietnia 2017. Obecnie pełni on funkcję dyrektora generalnego niezależnego podmiotu BASF Automotive Catalysts and Recycling z siedzibą w Iselin w stanie New Jersey w USA.

Źródło: BASF Coatings

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA