a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweEvonik i Bodo Möller – umowa na dystrybucję w Afryce

Evonik i Bodo Möller – umowa na dystrybucję w Afryce

Firma Evonik Industries podpisała z Bodo Möller Chemie umowę dotyczącą dystrybucji swoich produktów w Afryce. Kontrakt obowiązuje już od 1 stycznia.

Evonik Industries Bodo Möller Chemie

Fot. David_Peterson / pixabay.com

Umowa obejmuje dystrybucję specjalistycznych spoiw i dodatków dla branży farb i lakierów, ale również dla przemysłu tekstylnego, powłok na skórę oraz tuszów drukarskich. Produkty Evonik, które trafią na rynek w Afryce to m.in. środki matujące, dodatki antystatyczne, poprawiające reologię, antypienne i zwilżające, a ponadto również żywice silikonowe.

Dystrybucja w Afryce Wschodniej

Współpraca dotyczy obecnie krajów Afryki Wschodniej: Kenii, Ugandy, Tanzanii, Rwandy i Burundi. Jak mówi Frank Haug, prezes zarządu grupy Bodo Möller Chemie:

Bardzo cieszymy się, że Evonik Industries, czołowy producent z branży chemicznej, zaufał nam, nawiązując intensywną współpracę. Nasze wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu klientom dostosowanych rozwiązań sprawia, że mamy silną pozycję na rynku jako dystrybutor i ekspert w sprawach aplikacji – oferując wartość dodaną nie tylko samym klientom, ale i partnerom biznesowym.

Volker Oehl, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Bodo Möller Chemie, dodaje, że w branży rośnie zapotrzebowanie nie tylko na same produkty, ale również doradztwo techniczne i różnego rodzaju usługi. Tu zaś wsparciem służy doświadczona i wykwalifikowana ekipa Bodo Möller Chemie.

Afryka w centrum zainteresowania producentów

Zainteresowanie Evonik Industries afrykańskim rynkiem potwierdza, że to obecnie popularny kierunek działań światowych producentów. Szwajcarska Sika ogłosiła niedawno otwarcie oddziału w Ghanie, zaś H.B. Fuller buduje nową fabrykę w Egipcie, która zapewni lepszą obsługę m.in. rynku w Afryce.

Źródło: Bodo Möller Chemie