a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiH.B. Fuller buduje fabrykę w Egipcie

H.B. Fuller buduje fabrykę w Egipcie

Firma H.B. Fuller ogłosiła plany budowy nowego zakładu w Kairze. Obiekt ma usprawnić obsługę klientów na szybko rosnących rynkach w Egipcie, Turcji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

H.B. Fuller fabryka Egipt

Fot. arch. H.B. Fuller

Nowa fabryka będzie zaopatrywać lokalny rynek w kleje dla określonych obszarów zastosowań. Wśród nich są m.in. higiena, branża opakowaniowa, etykiety, przetwórstwo papieru i grafika.

Produkcja ruszy pod koniec 2022

Zakład produkcyjny, który budowany jest w Egipcie, będzie miał powierzchnię ok. 37 000 m2 i powstanie w bardzo dogodnej lokalizacji – na terenie CPC Industrial Park w Kairze. Pełna produkcja ruszyć ma w ostatnim kwartale 2022. Jak mówi Harsh Gupta, dyrektor zarządzający H.B. Fuller w Indiach, na Bliskim Wschodzie w Afryce:

Egipt w naturalny sposób stał się bramą regionu. Dzięki nowej fabryce umocnimy naszą pozycję lidera w Egipcie i Turcji i zyskamy większą konkurencyjność na młodych rynkach na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Silniejsza obecność w Kairze, z zaawansowanym technologicznie zakładem produkcyjnym zaprojektowanym z myślą o rozwoju w następnych latach pozwoli nam podwoić zdolność produkcyjną i rozwinąć nasze technologie.

Firma H.B. Fuller jest obecna w Egipcie od roku 2008, w ostatnim czasie przywiązuje jednak dużą wagę do rozwoju w tym regionie. W centrum jej uwagi jest również Afryka, o czym świadczyć może rozbudowa oddziału w RPA.

130 lat i ponad 100 krajów

H.B. Fuller to amerykański producent klejów, uszczelniaczy i innych specjalistycznych produktów chemicznych, obecny na światowym rynku od 130 lat. Obecnie obsługuje klientów w ponad 100 krajach – w tym Polsce.

Źródło: H.B. Fuller, european-coatings.com