a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweIGL Coatings z certyfikatem programu NANOVerify

IGL Coatings z certyfikatem programu NANOVerify

W Malezji powstał program certyfikacji produktów powstałych w oparciu o nanotechnologie – NANOVerify. Jako pierwsze wyróżnione znakiem Graphene Verified Mark w ramach programu zostały produkty IGL Coatings.

IGL Coatings NANOVerify

Fot. arch. IGL Coatings

Certyfikat Graphene Verified Mark jest przyznawany przez NanoVerify Malaysia (NVM), agencję podlegającą malezyjskiemu Ministerstwu Nauki, Technologii i Innowacji (MOSTI). Ministerstwo monitoruje i usprawnia rozwój i komercjalizację nanotechnologii w Malezji.

Większe szanse na rynku międzynarodowym

GrapheneVerify – dodatkowy program certyfikacji w ramach NANOVerify – powstał, by zwiększyć szanse małych i średnich przedsiębiorstw na powodzenie ich produktów na rynku międzynarodowym. Wyróżnione w ramach niego produkty IGL Coatings to m.in. linia Ecocoat. Jak mówi Keong Chun Chieh, dyrektor generalny i założyciel IGL Coatings:

Certyfikat z pewnością zachęci klientów do naszych produktów, zwłaszcza do serii Ecocoat Kenzo. Dokument ten jest potwierdzeniem naszej wiarygodności, jeśli chodzi o wykorzystywanie grafenu w naszych produktach.

Jak wyjaśnia Keong Chun Chieh, wyniki testów przeprowadzonych przez niezależne laboratorium zgodnie z międzynarodowym standardem dostarczają odpowiedzi na temat typu i jakości używanych przez firmę nanomateriałów.

Nanotechnologie z Malezji

IGL Coatings to firma z siedzibą w Shah Alam w Malezji, obecna ze swoimi produktami już w 50 krajach. Specjalizuje się w innowacyjnych produktach opartych na nanotechnologii oraz powłokach ceramicznych o niskiej lub zerowej zawartości LZO. Są one stosowane m.in. w przemyśle samochodowym, lotniczym i morskim.

Źródło: coatingsworld.com