a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneSun Chemical przejmuje SAPICI

Sun Chemical przejmuje SAPICI

Firma Sun Chemical ogłosiła, że przejmuje SAPICI – włoskiego producenta wysokiej jakości poliuretanów, stosowanych m.in. do wytwarzania farb, elastycznych opakowań, klejów przemysłowych i innych.

Sun Chemical SAPICI

Fot. geralt / pixabay.com

Połączenie ofert i technologii obu przedsiębiorstw ma przynieść duże korzyści. Dzięki temu Sun Chemical będzie w stanie zapewnić wszechstronną i unikatową gamę polimerów dla obszarów takich jak farby przemysłowe, elastomery, kleje przemysłowe i napełniacze.

Kolejna fala innowacji

Transakcja ma także uczynić Sun Chemical ważnym graczem na rynku klejów do laminowania. Jak komentuje Mehran Yazdani, prezes oddziału Global Packaging and Advanced Materials w Sun Chemical:

Zapewnianie naszym klientom najefektywniejszych rozwiązań to nasz priorytet, zaś przejęcie SAPICI umożliwia nam dostęp do innowacji w dziedzinie klejów do laminowania, co pozwoli nam na lepszą obsługę. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu SAPICI w zakresie produktów na bazie izocyjanianów o ultraniskiej zawartości monomerów będziemy w stanie odpowiedzieć na obecne i przyszłe trendy dotyczące zrównoważonego rozwoju, zgodności z przepisami, kontaktu z żywnością, zdrowia i bezpieczeństwa.

Cristian Furiosi, dyrektor generalny SAPICI, dodaje, że łącząc siły z Sun Chemical jego firma może korzystać z bogatego dostępu do surowców i źródeł, co zaowocuje kolejną falą innowacji w branży powłok, klejów, elastomerów i napełniaczy. Tym samym klienci SAPICI otrzymają produkty o jeszcze wyższej jakości.

Lider w branży chemicznej

Sun Chemical – członek Grupy DIC – to lider produkcji rozwiązań m.in. dla branży opakowaniowej, elektronicznej, samochodowej i medycznej. Firma osiąga rocznie przychody ze sprzedaży na poziomie ponad 8,5 mld $ i zatrudnia na całym świecie ponad 22 000 osób. Kilka lat temu producent obchodził swoje 200. urodziny.

Źródło: Sun Chemical