REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

„Unia Lubelska” – nowy mural w Lublinie

W Lublinie powstał nowy mural upamiętniający Unię Lubelską. Malowidło jest zarazem pracą doktorską Rafała Roskowińskiego, oficjalnego endorsera marki farb Primacol.

mural Unia Lubelska Primacol

Fot. arch. Primacol

Mural „Unia Lubelska” upamiętnia unię z roku 1569, która dała początek Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Malowidło w lubelskiej dzielnicy Tatary ma przypominać to ważne historyczne wydarzenie oraz wartości, które leżały u podstaw powstałego tworu państwowego – wielonarodowość, wielokulturowość i tolerancję.

Autorem dzieła jest Rafał Roskowiński, gdański artysta, współtwórca Gdańskiej Szkoły Muralu. Ponieważ mural powstawał w ramach pracy doktorskiej malarza, projekt był złożony i wymagał dużej dokładności. Efekt był jednak w pełni zgodny z zamierzonym, a malowidło – wykonane przy użyciu farb Primacol – można już podziwiać w Lublinie.

Źródło: Unicell Poland

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA