a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiCztery żywioły – trendy 2017 PPG

Cztery żywioły – trendy 2017 PPG

Na sezon 2017 firma PPG przygotowała cztery zestawy kolorystyczne, które odpowiadają czterem żywiołom. Łączy je jedno – w każdym z nich ważną rolę odgrywa Kolor Roku 2017, stonowany, ale i efektowny Violet Verbena.

trendy 2017 PPG

Fot. arch. PPG

Hourglass. Żywioł ziemi – klasyczna paleta ze współczesnym twistem, stabilna i kolorystycznie wyważona. Bogate, eleganckie odcienie jak Burgundy Wine, Old Mill Blue czy Castle Stone spotykają się tu z kolorami neutralnymi, takimi jak Pearl czy Go To Gray. Dobrym dopełnieniem tego zestawu będą drewno, marmur czy kamień.

Paleta Hourglass

Paleta Hourglass

Es/Sence. Żywioł wody – dlatego dominuje tutaj czystość i prostota. To opcja dla klientów, którzy stawiają na minimalizm i marzą o spokojnym, odprężającym wystroju. Wodniste błękity, bujne zielenie i inne delikatne odcienie charakterystyczne dla tego zestawu – takie jak Sea Mist, Ancestral, Almond Cream czy Simply Elegant – tworzą łagodny i odświeżający nastrój.

Paleta Es/Sence

Paleta Es/Sence

Impower. Żywioł ognia – jest to więc burzliwy wystrój, w którym spotykają się zarówno głębokie tony, jak i delikatne barwy neutralne. Łączy różne style i temperamenty, pozwala na łączenie bardzo różnego umeblowania i skrajnych odcieni. Spotykają się tu mocne kolory takie jak Azure Tide, Cenote, Red Licorice czy Crushed Pineapple i neutralne, jak Willow Tree, Gray Violet, Silver Screen czy Violet Verbena.

Paleta Impower

Paleta Impower

Biocentric. Żywioł powietrza – zestaw, któremu przyświeca idea, że wszyscy jesteśmy połączeni. Pojawiają się tu odcienie zainspirowane przestrzenią kosmiczną i kolory organiczne, takie jak Spinachi Salad, Blueberry Muffin czy Enchanting Eggplant. Dopełnienie stanowią ciemne i tajemnicze Black Flame, Cavalry i Witchcraft, które doskonale komponują się z Violet Verbena. Efekt? Współczesna elegancja, niezobowiązujący szyk.

Paleta Biocentric

Paleta Biocentric

Źródło: PPG