REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Trzeci kwartał 2020: rynek farb urósł o 1%

Mimo pandemii branża powoli rośnie – wynika z najnowszych danych Chem Research. Zgodnie z analizą firmy światowy rynek farb i tuszów w trzecim kwartale tego roku wzrósł o 1% w stosunku do trzeciego kwartału 2019.

rynek farb trzeci kwartał 2020

Fot. PabitraKaity / pixabay.com

Tegoroczna pandemia była silnym ciosem dla rynku farb. W kwietniu nastąpił drastyczny spadek produkcji i sprzedaży. W maju produkcja poszła w górę i rosła również w czerwcu, ale sytuacja zwłaszcza producentów farb przemysłowych nadal była trudna.

W całym drugim kwartale roku, jak donosili eksperci Chem Research, najwięksi producenci stracili 17% dochodów ze sprzedaży, a pierwsza połowa pandemicznego roku przyniosła spadek wartości całego rynku o 9%. Jak wygląda sytuacja po trzecim kwartale 2020?

Nierówny rozwój sektorów

Jeśli chodzi o wielkość produkcji, porównując analogiczne okresy rok do roku, zapotrzebowanie na farby w Q3 wzrosło o 1% – donoszą analitycy Chem Research. W porównaniu z poprzednim kwartałem roku (Q2-2020) rynek wzrósł o 9%.

Rozwój był jednak bardzo nierówny, ponieważ napędzała go przede wszystkim branża budowlana. Sektor farb dekoracyjnych zwiększył się o 6,5%, co jest zasługą przede wszystkim silnej sprzedaży detalicznej produktów DYI w Europie i Ameryce Północnej.

Z kolei sektor farb przemysłowych w trzecim kwartale tego roku zaliczył spadek o 6,5%. Niższe zapotrzebowanie na produkty przemysłowe, spowodowane skutkami wybuchu pandemii, ma się zdaniem ekspertów utrzymać także w roku 2021.

Szczegóły w raporcie

Szczegółowe informacje na temat wyników rynku farb i tuszów w trzecim kwartale tego roku oraz największych graczach na rynku znaleźć można w raporcie Chem Research, zatytułowanym TOP 11 Global Paint and Coating Producers Quaterly Review.

Firma Chem Research to instytut badań rynkowych specjalizujący się w branży farb, klejów i uszczelniaczy. Swoje analizy publikuje od roku 1991. Od początku pandemii relacjonuje również na bieżąco, w jaki sposób rozwija się sytuacja na rynku.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA