REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tronox – jest zgoda UE na zakup bieli tytanowej Cristal

Firma Tronox ogłosiła, że otrzymała warunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie oddziału bieli tytanowej arabskiego koncernu Cristal. Decyzja UE przybliżyła amerykański koncern do zdobycia pozycji lidera na światowym rynku białego pigmentu, ostatnie słowo będzie jednak należeć do amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu.

Tronox biel tytanowa Cristal zgoda Unia Europejska

Fot. mstilon / pixabay.com

Warunkiem uzyskania ostatecznej zgody, który postawiła Komisja Europejska, jest sprzedaż biznesu laminatów papierowych produkowanych w Holandii i dostarczanych na europejski rynek przez należącą do Tronox firmę Botlek. Zarząd podjął już pierwsze kroki w tej sprawie. Jak mówi Jeffry N. Quinn, prezes i dyrektor generalny firmy, biorąc pod uwagę, że warunki postawione przez Unię Europejską nie są trudne do spełnienia, Tronox ma nadzieję na jak najszybsze sfinalizowanie przejęcia biznesu Cristal.

Ponieważ jednak transakcja dotyczy całego światowego rynku, potrzebne są dodatkowe pozwolenia. Oprócz Komisji Europejskiej zgodę wyraziły już także Australia, Chiny, Nowa Zelandia, Turcja, Korea Południowa, Kolumbia i Arabia Saudyjska. Ostateczna decyzja zależeć będzie jednak od amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu, która zgłosiła pewne zastrzeżenia.

Firma liczy na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy. Przejęcie oddziału bieli tytanowej firmy Cristal umożliwi bowiem Tronoxowi zdobycie pozycji lidera na światowym rynku białego pigmentu.

Źródło: Tronox

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA