REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Trendy PQI na rok 2017 – szary znów triumfuje!

Szary – kolor, który zdominował lata 2014 i 2015 – po roku przerwy znów wraca na szczyt. Paint Quality Institute przewiduje, że przed nami kolejny sezon, który należał będzie do niego.

trendy 2017 PQI szary

Fot. arch. Paint Quality Institute

W roku 2014 i 2015 zdecydowanie królował na salonach (i nie tylko). Obecnie znów hucznie wraca na listę kolorystycznych hitów. Jak zapewnia Paint Quality Institute, będzie go pełno wszędzie, od domów prywatnych przez biura aż po obiekty publiczne.

I wcale nie powinno nas to smucić, bo wbrew powszechnym opiniom nie jest to wcale kolor nudny i pozbawiony potencjału. Przeciwnie, jego sekret to wszechstronność – jest piękny sam w sobie, ale również idealnie neutralny, dzięki czemu pasuje do wszystkich odcieni, także tych zdecydowanych i intensywnych, które „gryzą się” z większością kolorów.

Wiele odcieni w jednym

Szarości, o których mówią eksperci PQI, nie są zwykłym połączeniem czerni i bieli. To bogata paleta odcieni, które zawierają tony czerwieni, zieleni, niebieskiego, żółtego i innych. Właśnie dzięki tym tonom szary tak dobrze współgra z innymi kolorami.

I tak – szara farba z dodatkiem żółtego pigmentu świetnie pasuje do złotego, beżu, brązu czy złamanej bieli. Takie połączenia kolorystyczne to neutralna, klasyczna opcja do spokojnych i stonowanych wnętrz. To samo można powiedzieć na temat szarości z domieszką niebieskiego.

Natomiast w przypadku szarego z tonami czerwieni lub zieleni mamy do czynienia z bardziej wyszukaną propozycją. Dodatek pigmentu czerwonego sprawia, że szara farba doskonale pasuje do burgundowej czy fioletowej.

Dla tych, którzy lubią zmiany

Szarości to również praktyczny wybór dla osób, które często potrzebują odmiany. Ponieważ jest to kolor tak wszechstronny, bez problemu można zmienić kolor ściany akcentowej, uzyskując zupełnie inny, ale wciąż harmonijny efekt. A na mniejszą skalę – wystarczy wprowadzić drobne akcenty kolorystyczne, czyli wybrane odcienie poduszek czy dekoracyjnych naczyń.

Prosty sposób na szare wnętrze według ekspertów PQI? Wybierz ten odcień szarości, który ci się podoba, a następnie zapytaj sprzedawcę o formułę. Kolorowe pigmenty, jakie zawiera farba, podpowiedzą ci, jakie akcenty dobrać – a więc jakiego odcienia powinny być listwy, ściany akcentowe, a nawet meble w twoim pokoju.

Źródło: Paint Quality Institute

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA