REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tikkurila zamyka fabryki w Niemczech i Rosji

Tikkurila w dalszym ciągu wdraża swój program zwiększania zyskowności, w ramach którego ma zaoszczędzić przynajmniej 30 mln €. Kolejnym jego punktem jest zamknięcie do końca tego roku dwóch fabryk – w Niemczech i Rosji.

Tikkurila zamyka fabryki

W ramach programu oszczędności Tikkurila musi zamknąć dwie fabryki, w Rosji i w Niemczech. Fot. arch. Tikkurila

O kłopotach finansowych Tikkurili pisaliśmy przy okazji jej raportu finansowego za rok 2017. Zysk operacyjny koncernu za miniony rok spadł w stosunku do roku poprzedniego aż o 63,6%. W dodatku we wrześniu firma straciła dyrektora generalnego. Na szczęście jednak udało się już znaleźć odpowiednią osobę na to stanowisko – od maja stery obejmie Elisa Markula).

Obecnie Tikkurila usiłuje wydobyć się z kryzysu, realizując opracowany jesienią 2017 rozszerzony program zwiększenia zyskowności, który zgodnie z założeniem pozwoli zaoszczędzić 30 mln €. W ramach niego ogłoszono już sprzedaż oddziału bałkańskiego. Teraz przyszedł czas na pozbycie się dwóch zakładów produkcyjnych.

Jak dodaje Jukka Havia, pełniący tymczasowo obowiązki prezesa i dyrektora generalnego firmy, w ostatnim czasie zmianie poddano również model organizacji firmy. Od teraz podejmowanie decyzji i rozbudowywanie przedsiębiorstwa odbywać się będzie w sposób bardziej zespołowy.

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA