REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tikkurila – wyniki 2014

Rynek rosyjski przysporzył w tym roku firmie Tikkurila sporo problemów. Z powodu niepewnej sytuacji geopolitycznej i osłabienia rubla koncern zanotował znaczące spadki.

Tikkurila

Osłabienie rubla spowodowało znaczne spadki wskaźników finansowych firmy Tikkurila w minionym roku.
Fot. julochka / Foter.com / CC BY-NC

Najważniejsze punkty raportu finansowego Tikkurila:

  • przychód w całym roku 2014 wyniósł 618,4 mln € i spadł o 5,3% (2013: 653 mln €),
  • zysk operacyjny w roku 2014 wyniósł 63,7 mln € i spadł o 10,9% (2012: 71,5 mln €),
  • podobnie jak w roku ubiegłym, znaczący spadek zanotowano w ostatnim kwartale – przychód spadł o 10,5%, zysk operacyjny – aż o 167,5%.

Prezes Erkki Järvinen wyjaśnia, że tak wyraźne pogorszenie wyników to efekt niepewnej sytuacji geopolitycznej na Ukrainie i związanych z tym sankcji nałożonych na Rosję, osłabionego rubla oraz spadku cen oleju. W pozostałych krajach objętych działalnością koncernu sytuacja była stabilna. Do spadku przychodu przyczyniła się też większa niż w roku poprzednim liczba inwestycji.

Ponieważ nadzieje na ustabilizowanie sytuacji politycznej i gospodarczej w najbliższym czasie są niewielkie, trudno przewidzieć, jak ukształtują się wyniki finansowe w bieżącym roku. Zarząd zamierza jednak podnieść ceny farb Tikkurila w Rosji, aby choć trochę zrekompensować przewidywany spadek zapotrzebowania. Celem na najbliższe miesiące będzie przede wszystkim wzmocnienie pozycji na rynku rosyjskim, nawet na przekór niekorzystnej sytuacji politycznej.

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA