a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTikkurila sprzedaje oddział bałkański

Tikkurila sprzedaje oddział bałkański

Tikkurila doszła do porozumienia z lokalnym zarządem w sprawie sprzedaży swoich oddziałów w Serbii i Macedonii. Oznacza to, że bałkańskie oddziały Tikkurila uniezależnią się i przejdą całkowicie w ręce ich obecnego zarządu. Rynek bałkański nie spełnił oczekiwań firmy.

Tikkurila oddział bałkański

Fiński koncern stwierdził, że zapotrzebowanie na produkowane przez niego wysokiej jakości farby nie jest na Bałkanach tak wysokie, jak początkowo przewidywano. Fot. arch. Tikkurila

Tikkurila wkroczyła na rynek bałkański w roku 2011, przejmując działalność serbskiego wytwórcy farb Zorka Color. Od dłuższego czasu jednak bałkański oddział nie przynosił zysków. Region rozwija się wolniej, niż wcześniej przewidywano, a zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty – w jakich specjalizuje się fiński koncern – pozostaje niewielkie. Dlatego też w ramach swojego programu zwiększania rentowności i konkurencyjności zarząd Tikkurili zdecydował się sprzedać oddziały w Serbii i Macedonii.

Łączne przychody tych dwóch podmiotów w roku 2016 wyniosły ok. 13 mln €. Zatrudniają one 130 osób. Transakcja sprzedaży ma zostać zamknięta w pierwszym kwartale 2018. Sprzedane oddziały, choć niezależnie zarządzane, w dalszym ciągu będą dystrybuować produkty marki Tikkurila.

Źródło: Tikkurila