REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tikkurila sprzedaje oddział bałkański

Tikkurila doszła do porozumienia z lokalnym zarządem w sprawie sprzedaży swoich oddziałów w Serbii i Macedonii. Oznacza to, że bałkańskie oddziały Tikkurila uniezależnią się i przejdą całkowicie w ręce ich obecnego zarządu. Rynek bałkański nie spełnił oczekiwań firmy.

Tikkurila oddział bałkański

Fiński koncern stwierdził, że zapotrzebowanie na produkowane przez niego wysokiej jakości farby nie jest na Bałkanach tak wysokie, jak początkowo przewidywano. Fot. arch. Tikkurila

Tikkurila wkroczyła na rynek bałkański w roku 2011, przejmując działalność serbskiego wytwórcy farb Zorka Color. Od dłuższego czasu jednak bałkański oddział nie przynosił zysków. Region rozwija się wolniej, niż wcześniej przewidywano, a zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty – w jakich specjalizuje się fiński koncern – pozostaje niewielkie. Dlatego też w ramach swojego programu zwiększania rentowności i konkurencyjności zarząd Tikkurili zdecydował się sprzedać oddziały w Serbii i Macedonii.

Łączne przychody tych dwóch podmiotów w roku 2016 wyniosły ok. 13 mln €. Zatrudniają one 130 osób. Transakcja sprzedaży ma zostać zamknięta w pierwszym kwartale 2018. Sprzedane oddziały, choć niezależnie zarządzane, w dalszym ciągu będą dystrybuować produkty marki Tikkurila.

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA