a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTikkurila mecenasem „Kalendarza dębickiego 2016”

Tikkurila mecenasem „Kalendarza dębickiego 2016”

Tikkurila Polska SA została Mecenasem projektu „Kalendarz dębicki 2016”, realizowanego przez tygodnik „Obserwator Lokalny”. Jest to pierwsze takie wydawnictwo w historii – tematem przewodnim kalendarza są mieszkańcy Dębicy i okolic, ludzie pełni pasji i twórczej aktywności, zaangażowani w rozwój społeczności lokalnej.

Tikkurila Polska Kalendarz dębicki 2016

Fot. arch. Tikkurila Polska

Wśród osób zaprezentowanych na kalendarzu znaleźli się m.in. Michał Ciołkosz – pasjonat dwóch kółek, Kazimierz Leski – odkrywca lokalnej historii, Waldemar Puzio – zarażający aktywnością biegacz, Artur Czarnobilski – miłośnik starych rowerów i motorowerów, czy Tomasz Papirus Pyzia – perkusista rockowy.

Autorem zdjęć do kalendarza jest Piotr Pochwat, który fotografią artystyczną zajmuje się od połowy lat 90., a jego prace można było oglądać m.in. w Galerii Sztuki MOK w Dębicy. Na potrzeby projektu artysta stworzył kilkadziesiąt wyjątkowych fotografii, na których w niebywały wręcz sposób uchwycił pasje i fascynacje bohaterów. Trzynaście spośród nich znalazło się w „Kalendarzu dębickim 2016”. Wszystkie prace zaprezentowane zostały na wernisażu poprzedzającym wydanie kalendarza, który odbył się 18 grudnia w Willi Wiluszówka.

Źródło: Tikkurila Polska