a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneThe Kelpies z farbami ochronnymi AkzoNobel

The Kelpies z farbami ochronnymi AkzoNobel

Ogromna instalacja artystyczna w Szkocji przedstawiająca dwie końskie głowy pokryta została farbami AkzoNobel. Mają one zapewnić 30-metrowej stalowej konstrukcji wymaganą ochronę.

The Kelpies AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Instalacja The Kelpies nazwana tak od mitycznych stworzeń, które według celtyckich legend wyłaniają się z jezior i rzek, to w rzeczywistości rodzaj hołdu oddanego powszechnie niegdyś wykorzystywanym koniom pociągowym. To największa atrakcja parku Helix niedaleko Falkirk w Szkocji. Zwiedzający mają okazję wejść do środka i obejrzeć konstrukcję od wewnątrz. Całość robi wrażenie – to jeden z najwyższych obiektów sztuki publicznej w Wielkiej Brytanii.

Sztuka sztuką, ale ochrona…

Każda z głów waży 300 ton i mierzy 30 metrów wysokości. I choć jest to obiekt inny niż elementy infrastruktury, jakie najczęściej zabezpiecza z wykorzystaniem swoich produktów AkzoNobel, wymaga on podobnej ochrony. Farby International sprawdzające się świetnie w przypadku mostów, wiaduktów czy skomplikowanych budynków, są w stanie i na tego typu instalacji zapewnić dobrą odporność abrazyjną i estetyczny wygląd.

Dlatego też wybór właśnie na tę markę. Zastosowano między innymi Interfine 979, polisiloksanową farbę ochronną, którą pokryto poszczególne elementy przed złożeniem konstrukcji. Była to naprawdę mrówcza robota – części było tak wiele, że potrzeba było aż 100 transportów, aby przewieźć je na miejsce!

Kolejny obiekt na liście

Słynna instalacja trafiła tym samym na listę znanych obiektów zabezpieczonych farbami AkzoNobel. W tym zacnym gronie znalazły się już między innymi London Eye, stadion Wembley oraz Shard.

Źródło: AkzoNobel