REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tensol DDM – nowy środek dyspergująco-mostkujący

Firma Tensis we współpracy z ośrodkiem Spektrochem wprowadza na rynek nowy dodatek dyspergująco-mostkujący Tensol DDM. Ten przyjazny środowisku produkt ułatwia dyspergowanie podczas ucierania w disolwerze i stabilizuje zdyspergowane pigmenty i napełniacze w gotowym produkcie.

Tensol DDMTensol DDM obniża lepkość pasty pigmentowo-napełniaczowej, ułatwiając dyspergowanie pigmentów i napełniaczy, i zapobiega ich późniejszej flokulacji i reaglomeracji. Dzieje się tak, ponieważ dzięki wbudowanym w jego strukturę merom akrylanowym Tensol DDM tworzy mostki między niepolarnymi powierzchniami pigmentów i napełniaczy a polarnymi cząstkami dyspersji polimerowej. W efekcie uzyskujemy m.in. lepsze krycie, większą odporność powłoki na szorowanie oraz podwyższenie białości.

Gdzie stosować?

Tensol DDM służy do dyspergowania takich pigmentów jak biel tytanowa, tlenki żelaza i pigmenty organiczne oraz napełniaczy – węglanu wapnia, dolomitu, kaolinu i innych. Można go stosować w całym zakresie pH i dla dowolnego SOP (stężenia objętościowego pigmentów i napełniaczy).

Produkt ten jest przeznaczony dla różnego rodzaju wodorozcieńczalnych wyrobów malarskich, w tym farb dyspersyjnych do wnętrz i elewacji, mas tynkarskich dyspersyjnych, szpachlówek dyspersyjnych, farb podkładowych do gruntowania podłoży budowlanych oraz past pigmentowych.

Jak stosować?

Tensol DDM stosowany jest w przeliczeniu na sumę pigmentów i napełniaczy (do uziarnienia najwyżej d98 = 60 μm). Ilość potrzebna do prawidłowego ich zdyspergowania musi być ustalona doświadczalnie, ale sugerowane przez producenta dozowanie to:

  • 0,1 – 0,8% m/m na sumę pigmentów i napełniaczy przy produkcji farb dyspersyjnych do wnętrz i elewacji,
  • 0,3 – 1,2% m/m na sumę pigmentów i napełniaczy przy produkcji emalii dyspersyjnych,
  • 0,02 – 0,06% na sumę pigmentów i napełniaczy w tynkach i szpachlówkach dyspersyjnych.

Serwis technologiczny

W razie jakichkolwiek problemów ze stosowaniem Tensolu DDM można zwracać się do Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Farb, Klejów i Polimerów Spektrochem. Ośrodek oferuje konsultacje, porady telefoniczne i mailowe, badania laboratoryjne i pokazy prawidłowego dyspergowania w laboratorium Spektrochemu, pomoc w opracowywaniu i wdrażaniu wyrobów malarskich z dodatkiem Tensolu DDM oraz szereg szkoleń i kursów. Zapraszamy!

Źródło: Tensis, Spektrochem

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA