REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dom oazą spokoju – trendy Farrow & Ball 2015

Rok 2014 powoli się kończy, nasz wzrok kieruje się ku nowemu sezonowi i nowym trendom w wystroju wnętrz... W przyszłym roku kolory mają nam pomóc uciec od pospiesznej i zapracowanej rzeczywistości, w której dzięki urządzeniom mobilnym jesteśmy osiągalni dla innych w każdym miejscu i czasie. Dlatego też w palecie Farrow & Ball na rok 2015 dominują odprężające i skłaniające do refleksji odcienie.

Farrow & Ball

Fot. arch. Farrow & Ball

Takimi odcieniami są różowy Pink Ground, błękitny Light Blue, zielony Breakfast Room Green oraz brązowy Tanner’s Brown. Zdobiąc nasze ściany i meble stwarzają one klimat sprzyjający wytchnieniu, sprawiają, że nasz dom staje się oazą spokoju pośród gwaru nowoczesności.

Breakfast Room Green
Roślinny Breakfast Room Green prezentuje się świeżo o każdej porze dnia. Zaczerpnięty wprost z natury, tworzy w naszym domu atmosferę spokoju i wyciszenia. Specjaliści Farrow & Ball proponują zestawić go z bielą James White na suficie, zaś stolarkę pomalować farbą w mocniejszym odcieniu zieleni, Calke Green, odtwarzając różnorodną pigmentację roślin. Dobrym uzupełnieniem będzie szary Light Gray jako kolor akcentowy na tylnych ścianach regałów, na podłodze lub w formie pasów na ścianie, dzięki czemu uzyskamy niebanalny i bardzo modny wystrój.

Breakfast Room Green. Fot. arch. Farrow & Ball

Light Blue
Pokój w odcieniu Light Blue charakteryzuje zmienność naturalnego krajobrazu. To aranżacja, która jak żadna inna pozwoli nam uciec od świata. Srebrzysty, lekko przydymiony Light Blue będzie się prezentował dobrze w połączeniu z zaskakująco chłodnym Dimpse – szarym odcieniem zainspirowanym barwami zmierzchu. Aby ożywić całość warto dorzucić odrobinę Lamp Room Gray na podłodze, ścianie akcentowej lub meblach oraz jasnego Blackened na suficie.

Light Blue. Fot. arch. Farrow & Ball

Pink Ground
Ten delikatny różowy odcień sprawia, że wnętrze prezentuje się pięknie i dyskretnie. Jest ciepły, ale nie słodki czy infantylny. By zachować równowagę, dobrze skontrastować go z silniejszym kolorem, takim jak Setting Plaster. Dobrze prezentować się będzie pomalowana farbą w tym odcieniu stolarka. Dodatkowe, zbliżone do Pink Ground barwy powinny być miękkie i lekko chmurne, tak jak Pale Powder, który sprawdzi się zarówno na podłodze jak i na meblach.

Pink Ground. Fot. arch. Farrow & Ball

Tanner’s Brown
Mimo że w roku 2015 królować będą jaśniejsze, blade odcienie, ciemne kolory są najlepszą opcją gdy we wnętrzu brakuje naturalnego światła. Pomaluj fragment pokoju farbą w odcieniu Tanner’s Brown, a dzięki kontrastowi pozostałe powierzchnie nabiorą bardziej świetlistego wyglądu. Ten ziemisty brąz jest absolutnie ponadczasowy i nadaje wnętrzu lekko rzemieślniczego charakteru. Specjaliści radzą połączyć go z odcieniami Dead Salmon na stolarce, Joa’s White na suficie oraz Oval Room Blue w roli koloru akcentowego.

Tanner’s Brown. Fot. arch. Farrow & Ball

Źródło: The Chromologist

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA