a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweTarocco Orange od AkzoNobel na bolidzie McLaren!

Tarocco Orange od AkzoNobel na bolidzie McLaren!

Zespół Formuły 1 McLaren-Honda zaprezentował swój bolid na sezon 2017. Jego znakiem rozpoznawczym jest lakier w pięknym pomarańczowym odcieniu Tarocco Orange – opracowany we współpracy z AkzoNobel.

AkzoNobel McLaren Tarocco Orange

Fot. arch. AkzoNobel

Pomarańczowa barwa to powrót do korzeni – kolor nawiązuje do pomarańczowego samochodu zespołu McLaren z lat 60. Odcień pięknie prezentuje się w zestawieniu z elementami w kolorze matowej czerni oraz połyskliwej bieli.

AkzoNobel cieszy się ze swojego wkładu w prace nad bolidem, ponieważ zespół McLaren-Honda zawsze słynął z efektownych, ikonicznych wręcz wykończeń lakierniczych swoich pojazdów. Współpraca między koncernem a zespołem Formuły 1 trwa od roku 2008, kiedy AkzoNobel został jego oficjalnym dostawcą lakierów. Produkty marki Sikkens będą wykorzystywane na samochodach wyścigowych McLaren przez cały sezon 2017, który rozpoczyna się 26 marca w Melbourne w Australii.

Owocna współpraca

Jak mówi Jonathan Neale, dyrektor operacyjny Grupy Technologicznej McLaren, w ramach współpracy z AkzoNobel zespół stara się od kilku lat możliwie jak najbardziej rozwinąć technologię lakierniczą. Wspólnie udało się im m.in. przekroczyć praktyczne ograniczenia związane z wykorzystaniem wykończeń chromowanych, zredukować ślad węglowy (o ponad połowę!) i skrócić czas sieciowania (aż o 80%).

Obecnie partnerzy pracują intensywnie nad technologią koloru i, jak widać, rezultaty są olśniewające. Zaprezentowanym modelem MCL32 jeździć będą w sezonie 2017 Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne.

Źródło: AkzoNobel