REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tarocco Orange od AkzoNobel na bolidzie McLaren!

Zespół Formuły 1 McLaren-Honda zaprezentował swój bolid na sezon 2017. Jego znakiem rozpoznawczym jest lakier w pięknym pomarańczowym odcieniu Tarocco Orange – opracowany we współpracy z AkzoNobel.

AkzoNobel McLaren Tarocco Orange

Fot. arch. AkzoNobel

Pomarańczowa barwa to powrót do korzeni – kolor nawiązuje do pomarańczowego samochodu zespołu McLaren z lat 60. Odcień pięknie prezentuje się w zestawieniu z elementami w kolorze matowej czerni oraz połyskliwej bieli.

AkzoNobel cieszy się ze swojego wkładu w prace nad bolidem, ponieważ zespół McLaren-Honda zawsze słynął z efektownych, ikonicznych wręcz wykończeń lakierniczych swoich pojazdów. Współpraca między koncernem a zespołem Formuły 1 trwa od roku 2008, kiedy AkzoNobel został jego oficjalnym dostawcą lakierów. Produkty marki Sikkens będą wykorzystywane na samochodach wyścigowych McLaren przez cały sezon 2017, który rozpoczyna się 26 marca w Melbourne w Australii.

Owocna współpraca

Jak mówi Jonathan Neale, dyrektor operacyjny Grupy Technologicznej McLaren, w ramach współpracy z AkzoNobel zespół stara się od kilku lat możliwie jak najbardziej rozwinąć technologię lakierniczą. Wspólnie udało się im m.in. przekroczyć praktyczne ograniczenia związane z wykorzystaniem wykończeń chromowanych, zredukować ślad węglowy (o ponad połowę!) i skrócić czas sieciowania (aż o 80%).

Obecnie partnerzy pracują intensywnie nad technologią koloru i, jak widać, rezultaty są olśniewające. Zaprezentowanym modelem MCL32 jeździć będą w sezonie 2017 Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA