REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Świątynia wina w barwach tęczy

Krajobraz włoskiej prowincji może się wydawać dość monotonny, ale ten obiekt z pewnością przykuje naszą uwagę na dłużej.

świątynia winaTa nietypowa kapliczka jest położna w Piemoncie, na terenie winnic należących do rodziny Ceretto. Dawniej służyła robotnikom w winnicy jako schronienie przed pogodą, z czasem zaczęła jednak niszczeć.

Kiedy okolicę odwiedził uznany artysta David Tremlett, rodzina Ceretto zaproponowała mu, aby przemienił zaniedbany budynek w „świątynię wina”. Pomysł mu się spodobał, wciągnął więc w projekt swojego przyjaciela Sola LeWitta i tak powstało to kolorowe cudo.

Źródło: thechromologist.com, fot.: ceretto.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA