a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneŚwiatowy rynek farb w latach 2013-2019

Światowy rynek farb w latach 2013-2019

Analitycy Transparency Market Research przedstawili własne prognozy dla światowego rynku farb na najbliższe pięć lat. Wieszczą oni duży sukces farbom proszkowym.

światowy rynek farb

Jakie farby zawojują świat w najbliższych latach? Fot. hakill (freeimages.com)

Liczby podane przez specjalistów Transparency Market Research w najnowszym raporcie pokrywają się z przewidywaniami firm Kusumgar, Nerlfi & Growney oraz The Freedonia Group. W latach 2013-2019 światowy rynek farb ma rosnąć w tempie 5,4% rocznie, co oznacza, że za pięć lat będzie już wart 143,9 mld dolarów.

Głównym czynnikiem napędzającym rozwój rynku jest kwitnąca branża budowlana w rejonie Azji i Pacyfiku, a także na Środkowym Wschodzie, w Północnej Afryce i w Ameryce Południowej. Hamująco będą za to działać coraz surowsze regulacje proekologiczne. Z drugiej jednak strony otworzą one furtkę dla producentów specjalizujących się w „zielonych” technologiach i nanododatkach.

Jeśli natomiast chodzi o rodzaj stosowanych farb, w roku 2012 najchętniej wybierano produkty wodorozcieńczalne – zaspokajały one około 40% światowego zapotrzebowania. W przemyśle budowlanym, samochodowym i aeronautyce będą one w przyszłości stopniowo wypierać farby rozpuszczalnikowe, niemile widziane ze względu na wysoką emisję LZO. Niespodzianką jest jednak, że to nie farbom wodorozcieńczalnym przypadnie laur najszybciej rozwijającego się sektora przemysłu farbiarskiego, ale farbom proszkowym. Staną się one prawdziwym hitem w branży samochodowej, aeronautyce, elektronice i budownictwie.

Wśród najważniejszych producentów wymienionych w raporcie znaleźli się tacy giganci jak AkzoNobel, PPG Industries, Sherwin-Williams, Axalta Coating Systems, BASF, Valspar i RPG.

Źródło: european-coatings.com