REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sukcesy finansowe koncernu Jotun w roku 2012

Firma Jotun ogłosiła swoje wyniki finansowe za pierwsze osiem miesięcy roku 2012. Są one bardzo pozytywne – całkowita sprzedaż wyniosła 7 686 milionów norweskich koron (co oznacza wzrost o 9% w stosunku do tego samego okresu w roku 2011), zaś zysk operacyjny przed amortyzacją – 888 milionów NOK (wzrost o 18%).

fot. arch. Jotun

Jak twierdzi prezes Jotun, Morten Fon, na sukces finansowy złożyły się dynamiczny rozwój firmy, dobra taktyka cenowa, wysoka jakość produktów oraz sprzyjająca sytuacja na rynku surowców. Głównym źródłem dochodów były farby dekoracyjne i ochronne, najchętniej kupowane w krajach skandynawskich, na Bliskim Wschodzie oraz w południowo-wschodniej Azji. Doskonale spisywał się również sektor powłok dla przemysłu morskiego oraz farb proszkowych.

Wzrost dochodów pociąga za sobą nowe inwestycje. Firma rozszerza obecnie swoje wpływy w takich krajach jak Kambodża, Maroko, Algeria, Birma czy Bangladesz oraz buduje nowe zakłady produkcyjne w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Brazylii, a także w rodzimej Norwegii. Koszt tych operacji w roku 2012 wyniósł jak do tej pory 402 mln NOK. Jest to dowód na to, że zarząd firmy nie spoczywa na laurach, lecz myśli perspektywicznie i stawia na długoterminowy rozwój.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA