REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Studia o farbach – kto za tym stoi?

W roku 2016 na Politechnice Krakowskiej zorganizowano pierwsze w Polsce studia o farbach – studia podyplomowe „Wyroby Lakierowe: Technologia i Zastosowanie”. Poza władzami uczelni otwarcie kierunku jest zasługą gliwickiej firmy ICHEMAD-Profarb oraz stowarzyszenia SITPChem.

studia o farbachPomysł utworzenia kierunku studiów był inicjatywą dr-a inż. Radosława Adamka oraz Józefa Kozieła z firmy ICHEMAD-Profarb. Propozycja szybko poparta została przez organizację SITPChem, a jej zrealizowania we współpracy z ekspertami podjęła się Politechnika Krakowska. Kim są organizatorzy pierwszych studiów dla branży wyrobów lakierowych w Polsce? Oto ich sylwetki.

studia o farbach ICHEMAD ProfarbICHEMAD-Profarb to firma z siedzibą w Gliwicach, powstała w roku 2014 r. z połączenia dwóch przedsiębiorstw o kilkudziesięcioletnim doświadczeniu – Grupy Chemicznej Profarb oraz ZMCh Metalchem. Konsolidacja umożliwiła nowopowstałej spółce kontynuację kompleksowej realizacji inwestycji dla przemysłu chemicznego dzięki głębokiej modernizacji parku maszynowego w nowej lokalizacji z 7 ha terenu na dalszy rozwój infrastruktury. Znaczenie dla badań i rozwoju spółki miała integracja doświadczenia wykwalifikowanych kadr.

Obecnie ICHEMAD-Profarb prowadzi działalność projektową, konstrukcyjną i wykonawczą dla przemysłu chemicznego, w szczególności dla branży farb i lakierów oraz tworzyw sztucznych. Zajmuje się budową instalacji produkcyjnych i całych zakładów, a także konstrukcją urządzeń dla producentów wyrobów chemicznych. Zatrudnia ponad 200 pracowników.

studia o farbach SITPChemSITPChem, tj. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego z siedzibą w Warszawie, to pozarządowa organizacja naukowo-techniczna. Zrzesza inżynierów i techników związanych z przemysłem chemicznym. Wchodzi w skład Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Jej celem jest wspieranie rozwoju polskiej branży chemicznej i ochrony środowiska przy zachowaniu zasady zrównoważonego rozwoju, a także integrowanie podmiotów w branży oraz pełnienie funkcji platformy komunikacyjnej. SITPChem wspiera polski przemysł chemiczny również na poziomie lokalnym – posiada oddziały w całej Polsce.

studia o farbach Politechnika KrakowskaPolitechnika Krakowska, która zdecydowała się przy wsparciu ICHEMAD-Profarb i SITPChem otworzyć studia podyplomowe z zakresu farb i lakierów, powstała w roku 1945. Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej PK, na którym prowadzone są studia, istnieje natomiast od roku 1966 – powstał wówczas jako Wydział Chemiczny.

WIiTCh kształci studentów w dziedzinie technologii organicznej i nieorganicznej, biotechnologii i inżynierii chemicznej. Przygotowuje ich do pracy na stanowisku związanym z produkcją chemiczną w przemyśle rafineryjnym, farmakologicznym, kosmetycznym, w obszarze elektroniki, chemii budowlanej i chemii gospodarczej. Prócz tego zajmuje się technologiami otrzymywania polimerów, badaniem ich właściwości oraz przetwórstwem.

Studia „Wyroby Lakierowe: Technologia i Zastosowanie” to wspólny projekt Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej oraz ICHEMAD-Profarb sp. z o.o. w Gliwicach we współpracy ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem. Po graduacji studenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Politechniki Krakowskiej. Studia trwają dwa semestry.

W marcu 2017 rusza kolejna edycja studiów. Więcej informacji na stronie www.studiafarby.pk.edu.pl.

studia o farbach 2017

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 4
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA