REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Środek przeciwporostowy z morskich alg

Pojawił się kolejny pomysł na naturalny dodatek przeciwporostowy. Pomysł oryginalny, japońscy naukowcy proponują bowiem walczyć z morskimi algami przy pomocy... związków wyizolowanych właśnie z pewnego gatunku morskich alg.

przeciwporostowy

Fot. Eric Guinther (Wikimedia Commons)

Ponieważ krytyczne głosy w związku z toksycznością farb przeciwporostowych nabierają na sile, a skutecznej, przyjaznej środowisku alternatywy wciąż nie ma, naukowcy prześcigają się w pomysłach.

Kolejna propozycja wyszła od japońskich naukowców. Są to wyizolowane z krasnorostów związki oparte na bromoallenach, nazwane przez badaczy omaezallenami. W opublikowanym w Angewandte Chemie artykule badacze szczegółowo opisali sposób wyizolowania omaezallenów z morskich alg oraz ich właściwości przeciwporostowe.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA