a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSpies Hecker i Mercedes świętują zwycięstwo

Spies Hecker i Mercedes świętują zwycięstwo

Zespół Mercedes AMG Petronas Formula One, którego oficjalnym dostawcą jest Spies Hecker, zwyciężył w tegorocznych Mistrzostwach Świata Konstruktorów Formuły 1. Udało mu się to po raz pierwszy w historii.

Spies Hecker Mercedes

Mercedes-Benz F1 W05 Hybrid z systemem lakierów Permahyd Hi-TEC. Fot. arch. Spies Hecker

Zwycięstwo oczywiście nie byłoby możliwe bez całego szeregu zaufanych dostawców, którzy służyli zespołowi Mercedesa swoimi produktami i profesjonalnym doradztwem zarówno przed, jak i w trakcie trwania wyścigu. Jednym z nich była marka Spies Hecker, która dostarczyła lakiery do pokrycia wyścigowego modelu Mercedes-Benz F1 W05 Hybrid.

Dzięki produktom Spies Hecker samochód posiadał efektowne srebrne wykończenie z odcieniem turkusowym. Jak jednak wiadomo, w przypadku wyścigów nie wygląd jest najważniejszy, a wytrzymałość oraz niewielka waga lakieru, ułatwiająca ruch pojazdu. Również pod tym względem system Permahyd Hi-TEC sprawdza się świetnie. Nic więc dziwnego, że ekipa Mercedesa wybrała lakiery Spies Hecker już drugi rok z rzędu.

W zawodach Formuły 1 zespół Mercedesa wystartował po raz pierwszy w roku 1954. Rok później, po tragedii w wyścigu 24h Le Mans, drużyna wycofała się jednak zupełnie z wyścigów. Reaktywacja miała miejsce dopiero cztery lata temu i Mercedes szybko zaczął odnosić sukcesy. W ubiegłym roku w Formule 1 zajął 2. miejsce, w tym natomiast sięgnął po upragnione zwycięstwo. Przyłączamy się do gratulacji Spies Hecker i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: Spies Hecker