REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Škoda: ogromna inwestycja w Ostrawie

Firma Škoda Transportation rozpoczęła ogromną rozbudowę swojego zakładu w Ostrawie. W planach są między innymi nowa lakiernia i dodatkowe linie produkcyjne.

Škoda inwestycja Ostrawa

Fot. arch. Škoda

Rozbudowa ośrodka kosztować będzie około miliarda koron, czyli prawie 170 mln złotych. W co konkretnie zainwestowane zostaną pieniądze? Między innymi w nową lakiernię za 300 mln koron, warsztat maszynowy za 100 mln koron i nowe linie produkcyjne za 200 milinów. W planach jest również zakup urządzeń za kolejne 70 mln.

Obecnie zakład produkcyjny Škoda Vagonka ma powierzchnię 30 tysięcy m². Dzięki wykupieniu kolejnych terenów pod budowę oraz wynajęciu hal w dzielnicy Vítkovice osiągnie powierzchnię dwukrotnie większą – 60 tys. m2.

Coraz więcej zamówień

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę ośrodka odbyło się 27 lutego. Udział wziął m.in. dyrektor generalny grupy Škoda Transportation, Petr Brzezina, który skomentował:

Pod kierownictwem nowego właściciela, grupy PPG, wiedzie nam się świetnie. Tylko w roku 2019 przyjęliśmy zamówienia o wartości 45 mld koron. Dlatego też podjęliśmy decyzję o ogromnej inwestycji w Ostrawie. W ten sposób wyraźnie zwiększymy nasze możliwości produkcyjne i wydajność produkcji nowych pociągów, zatrudnimy także nowych pracowników.

Dyrektor generalny dodał, że w Ostrawie będzie się również skupiać technologiczne know-how w dziedzinie systemów kierowania, multimedialnych i diagnostycznych spółki-córki Škoda Digital.

450 nowych miejsc pracy

Obecnie ostrawski zakład Škoda Vagonka zatrudnia około 450 osób. W przyszłości, w związku ze zwiększeniem produkcji, liczba pracowników ma wzrosnąć do 900. Jak komentuje prezes zarządu Škoda Vagonka, Martin Bednarz:

Oczywiście zatrudnienie tak wielu osób będzie dla nas wyzwaniem. Dużym plusem pracy u nas jest jednak fakt, że można brać udział w dużych projektach i widzieć efekty swojej pracy od pierwszych części aż po ostateczne przekazanie pojazdu klientowi. Prócz tego zawarliśmy ostatnio umowy zbiorowe z 5-procentowym wzrostem płac i szeroką gamą profitów, co nasi przyszli pracownicy z pewnością docenią.

Jak zapowiada zarząd, rozbudowany ośrodek produkował będzie przede wszystkim jednopokładowe jednostki elektryczne dla klientów z Czech, Słowacji lub Łotwy, a także składy typu push-pull dla kraju morawsko-śląskiego.

Źródło: Škoda

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA