REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Działania i produkty Arkema w walce z koronawirusem

Arkema opublikowała oświadczenie, w którym opisuje, w jaki sposób walczy z koronawirusem. Na terenie swoich zakładów – i nie tylko.

Arkema koronawirus

Fot. padrinan / pixabay.com

Firma nadal stosuje własne przepisy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa, a dodatkowo dostosowuje się do rozporządzeń państw, w których działa. Podkreśla, że kluczowe jest śledzenie na bieżąco wydawanych przez rząd instrukcji.

Determinacja i kreatywność

W zakładach Arkemy ograniczono więc osobiste kontakty, a na miejscu pracują tylko osoby, których obecność jest niezbędna. Przestrzegają przy tym rygorystycznych wytycznych dotyczących higieny i dezynfekcji. Pozostali pracownicy wykonują swoje obowiązki zdalnie.

Zarząd z determinacją i kreatywnością organizuje pracę firmy, tak aby zachować ciągłość operacji. Produkty Arkemy są bowiem niezbędne w wielu sektorach przemysłu, a tym samym mają duże znaczenie dla narodowych gospodarek.

Sita molekularne dla służby zdrowia i osłony dla punktów usługowych

W tym trudnym czasie Arkema angażuje się również w walkę z koronawirusem, produkując środki dla służby zdrowia i dla osób, które nadal muszą wykonywać swoją pracę. Zespół ciężko pracuje, by zaspokoić rosnące potrzebowanie na sita molekularne do koncentratorów tlenu stosowanych u pacjentów z niewydolnością oddechową, a także produkując płyty akrylowe (PMMA) używane do osłony i ochrony personelu w punktach sprzedaży i punktach usługowych.

Prócz tego firma przeznaczyła jedną ze swoich pilotażowych linii na produkcję środków dezynfekcyjnych. Są one dostarczane do najbardziej potrzebujących francuskich szpitali.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA