a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSika zabezpiecza koksownię w Częstochowie

Sika zabezpiecza koksownię w Częstochowie

Do obiektów referencyjnych firmy Sika dołączył kolejny projekt – zabezpieczenie wieży gaszenia koksu w Koksowni Częstochowa Nowa. Produkty firmy zostały wybrane ze względu na wysoką jakość oraz prostą, szybką aplikację.

Sika koksownia Częstochowa

Fot. arch. Sika

Do zabezpieczenia wieży gaszenia koksu w częstochowskiej koksowni wymagane były produkty, które będą skutecznie chronić podłoże betonowe, narażone na działanie gorącej wody o odczynie zasadowym, oraz zapewnią szczelność konstrukcji. Inwestor zdecydował się na system Sika. Dzięki możliwości układania izolacji metodą natrysku operacja aplikacji przebiegła szybko i sprawnie.

Zastosowano m.in. dwuskładnikową żywicę epoksydową Sikafloor-161 (na betonie), dwuskładnikową epoksydową powłokę gruntującą o dużej zawartości pyłu cynkowego i niskiej zawartości rozpuszczalników SikaCor Zinc R (na elementach stalowych) oraz dwuskładnikową płynną membranę hydroizolacyjną na bazie polimocznika Sikalastic-841 ST. Po naniesieniu na podłoże Sikalastic-841 ST tworzy elastyczną powłokę o bardzo dobrej odporności na chemikalia i na ścieranie, zachowującą swoje właściwości w temperaturach od -30°C do 100°C w suchych warunkach.

Źródło: Sika