REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sika zabezpiecza koksownię w Częstochowie

Do obiektów referencyjnych firmy Sika dołączył kolejny projekt – zabezpieczenie wieży gaszenia koksu w Koksowni Częstochowa Nowa. Produkty firmy zostały wybrane ze względu na wysoką jakość oraz prostą, szybką aplikację.

Sika koksownia Częstochowa

Fot. arch. Sika

Do zabezpieczenia wieży gaszenia koksu w częstochowskiej koksowni wymagane były produkty, które będą skutecznie chronić podłoże betonowe, narażone na działanie gorącej wody o odczynie zasadowym, oraz zapewnią szczelność konstrukcji. Inwestor zdecydował się na system Sika. Dzięki możliwości układania izolacji metodą natrysku operacja aplikacji przebiegła szybko i sprawnie.

Zastosowano m.in. dwuskładnikową żywicę epoksydową Sikafloor-161 (na betonie), dwuskładnikową epoksydową powłokę gruntującą o dużej zawartości pyłu cynkowego i niskiej zawartości rozpuszczalników SikaCor Zinc R (na elementach stalowych) oraz dwuskładnikową płynną membranę hydroizolacyjną na bazie polimocznika Sikalastic-841 ST. Po naniesieniu na podłoże Sikalastic-841 ST tworzy elastyczną powłokę o bardzo dobrej odporności na chemikalia i na ścieranie, zachowującą swoje właściwości w temperaturach od -30°C do 100°C w suchych warunkach.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA