a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLakier sprawdzony na Volvo Ocean Race już dostępny

Lakier sprawdzony na Volvo Ocean Race już dostępny

Właściciele jachtów mogą już korzystać z technologii lakierniczych AkzoNobel, które przeszły test w trakcie ostatniej edycji Volvo Ocean Race. Na rynku pojawił się lakier Awlgrip HDT.

AkzoNobel Volvo Ocean Race Awlgrip HDT

Fot. arch. AkzoNobel

Nowy poliuretanowy lakier nawierzchniowy Awlgrip HDT (high definition technology) jest bardziej niż dotychczas dostępne produkty wytrzymały i odporny na abrazję, a także charakteryzuje się niższą zawartością LZO i gwarantuje łatwiejsze naprawy. Jak podkreślił Hans Slegtenhort, manager oddziału farb jachtowych AkzoNobel, firma jest dumna mogąc oferować swoim klientom powłokę, która sprawdziła się w najbardziej wymagających warunkach.

Już w sprzedaży w Ameryce Północnej i Europie, lakier może być stosowany na farbach bazowych Awlcraft SE, które dostępne są obecnie w 18 000 odcieni. To największy wybór kolorów na rynku farb jachtowych.

To jednak nie wszystko. Jak zapewnia Slegtenhort, firma pracuje obecnie nad farbą Awlgrip HDT, która będzie połączeniem farby bazowej i lakieru nawierzchniowego. Zgodnie z przewidywaniami produkt ten zostanie wprowadzony na rynek w połowie roku 2019.

AkzoNobel był oficjalnym dostawcą lakierów w zawodach Volvo Ocean Race 2017-2018. Dostarczył produkty do zabezpieczenia wszystkich siedmiu startujących łodzi, łącznie z łodzią zespołu AkzoNobel. W tym celu wykorzystano w sumie 7000 litrów farb International i Awlgrip.

Źródło: AkzoNobel