a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweInteligentna fabryka CIN

Inteligentna fabryka CIN

Portugalska firma CIN zainwestowała 7 mln € w przebudowę swojej fabryki w Maia. Nowy zakład będzie pracował szybciej i bardziej efektywnie.

inteligentna fabryka CIN

Fot. arch. CIN

Przebudowany zakład wykorzystywał będzie metody i technologie połączone w sieć, co zapewni wysoki stopień automatyzacji, efektywność, precyzję i niezawodność. Dzięki temu produkcja będzie bardziej efektywna, a czas realizacji zamówień się skróci. Zdolność produkcyjna fabryki ma wynieść 4 mln litrów rocznie, zakładając pracę tylko na jedną zmianę; w przypadku uruchomienia drugiej zmiany ulegnie podwojeniu.

Zmiany oznaczają korzyści dla oddziałów Protective Coatings i Industrial Business CIN, którym odpowiada 48% sprzedaży firmy, głównie na rynkach zagranicznych, takich jak Hiszpania, Turcja, Meksyk i Południowa Afryka. Nowy koncept „inteligentnej fabryki” wykorzystuje technologie, które są precyzyjne i niezawodne, a do tego wyposażone w moduły przetwarzania danych i komunikacji, co umożliwia zastosowanie sieciowych metod decyzji i kontroli.

Zakład został rozbudowany o 1023 m² zamkniętej przestrzeni oraz 662 m² przestrzeni otwartej. Zmiany wpłyną na wszystkie etapy produkcji, od dostarczenia do magazynu surowców do momentu kiedy produkt jest spakowany i gotowy do wysyłki.

Źródło: CIN