REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Inteligentna fabryka CIN

Portugalska firma CIN zainwestowała 7 mln € w przebudowę swojej fabryki w Maia. Nowy zakład będzie pracował szybciej i bardziej efektywnie.

inteligentna fabryka CIN

Fot. arch. CIN

Przebudowany zakład wykorzystywał będzie metody i technologie połączone w sieć, co zapewni wysoki stopień automatyzacji, efektywność, precyzję i niezawodność. Dzięki temu produkcja będzie bardziej efektywna, a czas realizacji zamówień się skróci. Zdolność produkcyjna fabryki ma wynieść 4 mln litrów rocznie, zakładając pracę tylko na jedną zmianę; w przypadku uruchomienia drugiej zmiany ulegnie podwojeniu.

Zmiany oznaczają korzyści dla oddziałów Protective Coatings i Industrial Business CIN, którym odpowiada 48% sprzedaży firmy, głównie na rynkach zagranicznych, takich jak Hiszpania, Turcja, Meksyk i Południowa Afryka. Nowy koncept „inteligentnej fabryki” wykorzystuje technologie, które są precyzyjne i niezawodne, a do tego wyposażone w moduły przetwarzania danych i komunikacji, co umożliwia zastosowanie sieciowych metod decyzji i kontroli.

Zakład został rozbudowany o 1023 m² zamkniętej przestrzeni oraz 662 m² przestrzeni otwartej. Zmiany wpłyną na wszystkie etapy produkcji, od dostarczenia do magazynu surowców do momentu kiedy produkt jest spakowany i gotowy do wysyłki.

Źródło: CIN

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA