REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sika – wyniki za rok 2016

Sika zanotowała rekordowy rok, jeśli chodzi o wyniki finansowe. 17 dużych inwestycji w roku 2016 oraz dynamiczne działania firmy sprawiły, że zarówno sprzedaż, jak i zysk operacyjny i zysk netto bardzo wyraźnie skoczyły w grę.

Sika wyniki 2016

Fot. Bunshee / Foter.com / CC BY-NC-SA

Sprzedaż koncernu Sika wzrosła w stosunku do roku poprzedniego o 5,5% i wyniosła 5,75 mld franków szwajcarskich (czyli blisko 53,5 mld €). Zysk operacyjny wzrósł aż o 18,1%, a zysk netto o 21,8%.

Tak dobre rezultaty to efekt niezwykle dynamicznych działań firmy w minionym roku. Podjęto 17 kluczowych inwestycji – m.in. otwarto dziewięć nowych fabryk, przejęto cztery mniejsze firmy i otwarto oddziały w czterech nowych krajach. Prężna działalność Siki w ostatnich miesiącach sprawiła, że niektóre projekty przewidziane na rok 2018 zostały już teraz zrealizowane. Prezes podziękował reszcie zarządu oraz ponad 17 tysiącom pracowników, których zaangażowanie przyczyniło się do tak świetnych wyników.

Szczególny wzrost sprzedaży zanotowano w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i Australii oraz w sektorze samochodowym. W Ameryce Północnej sprzedaż w lokalnych walutach wzrosła o 7,8%, w Ameryce Łacińskiej – o 5,1%, w rejonie Azji i Pacyfiku – o 3,6%. W rejonie EMEA natomiast stwierdzono wzrost na poziomie 4,6%, przy czym szczególnie dynamicznie rozwijały się takie rynki jak Wielka Brytania, Rosja, Europa Wschodnia i Afryka.

Plany na rok 2017? Kontynuować dobrą passę! Zarząd liczy na to, że uda się zwiększyć sprzedaż o 6-8%, przekraczając magiczne 6 mld franków. Ponadto w planach jest otwarcie 8 nowych fabryk oraz oddziałów w trzech nowych krajach.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA