a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSika przejmuje rumuńskiego lidera chemii budowlanej

Sika przejmuje rumuńskiego lidera chemii budowlanej

Sika wzmacnia swoją pozycję w Europie Południowo-Wschodniej. Firma przejęła Adeplast SA – czołowego producenta zapraw murarskich i dociepleń w Rumunii.

Sika Adeplast

Fot. arch. Adeplast

Adeplast to firma z siedzibą w Ploiești, 70 km na północ od Bukaresztu. Osiąga sprzedaż na poziomie 109 mln € i zatrudnia około 460 osób. Posiada cztery zakłady produkcyjne, dzięki którym bez problemu zaopatruje w zaprawy murarskie i docieplenia cały rynek rumuński, a także kraje sąsiednie.

Nowe możliwości

Transakcja z pewnością pozwoli Sice silniej zaznaczyć swoją obecność na lokalnym rynku chemii budowlanej. Dzięki strategicznemu położeniu zakładów Adeplast oraz dostępowi do sieci dystrybucyjnej Adeplast, firma będzie w stanie nie tylko poprawić logistykę, ale również szybciej dostarczać produkty do swoich klientów. Jak mówi Ivo Schädler, Regional Manager EMEA:

Adeplast to lider w branży, który z pewnością wzmocni pozycję naszych produktów w sektorze Building Finishing na rozwijającym się rynku rumuńskim. Lepszy dostęp do kanału dystrybucyjnego oznacza dla nas nowe możliwości, jeśli chodzi o sprzedaż krzyżową, lepszą penetrację rynku oraz dalszy rozwój obydwu firm.

Manager oddziału EMEA dodał, że Sika ciepło wita pracowników Adeplast w swoim zespole i cieszy się na wspólne działania.

Ciąg dalszy rumuńskiej historii sukcesu

Również Alexander Bărbuț, przedstawiciel zarządu Adeplastu, wypowiada się o transakcji z dużym zadowoleniem. Stwierdził, że Adeplast, dzieło jego ojca Marcela Bărbuța, to przykład rumuńskiej historii sukcesu oraz wyraził przekonanie, że Sika będzie kontynuować tę historię i jako jeden z czołowych graczy w Europie pozwoli firmie jeszcze bardziej się rozwinąć.

Warunki finansowe nie zostały ujawnione. Transakcja będzie musiała przejść kontrolę organów ochrony konkurencji.

Źródło: Sika