REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rekordowy stopień recyklingu w brytyjskiej branży farb

Brytyjska Federacja Powłok (BCF) opublikowała najnowsze wyniki badania dotyczącego gospodarki odpadami, stopnia recyklingu oraz bezpieczeństwa w branży farb. Wynika z nich, że odsetek odpadów poddawanych recyklingowi przez firmy członkowskie jest już rekordowo wysoki – wyniósł 64%.

stopień recyklingu recykling brytyjska branża farb

Fot. 95C / 106 images / pixabay.com

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Brytyjską Federację Powłok, rekordowa liczba firm może się już poszczycić zerową ilością odpadów trafiających na składowiska – aż 53%, w porównaniu z 45% z roku poprzedniego. Zanotowano także spadek ilości odpadów na tonę produkcji – o 7,4%. Obecnie ilość ta wynosi 2,4 kg.

Niemal całość spalonych odpadów jest wykorzystywana do odzyskania energii. Stopień recyklingu osiągnął rekordową wartość 64% (dla porównania – w roku 1996, kiedy po raz pierwszy zanotowano rekord, wynosił zaledwie 17%) i wzrósł o 2% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Niski odsetek wypadków przy pracy

Dobrze wygląda również sytuacja, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Wskaźnik urazów w zakładach w produkcyjnych w przeliczeniu na 100 000 roboczogodzin wyniósł 0,11. To co prawda nieco więcej niż w roku 2017 (0,07), ale nadal zdecydowanie mniej niż odsetek zanotowany w roku 1996 – 0,85. Jak skomentował dyrektor generalny Brytyjskiej Federacji Powłok, Tom Bowtell:

Branża wciąż intensywnie pracuje nad tym, by zmniejszyć ilość odpadów, poprawić stopień recyklingu i wyeliminować wypadki przy pracy. Jestem dumny z tegorocznych rekordowych wskaźników, które pokazują, jak bardzo zależy nam na bezpieczeństwie pracowników oraz środowisku.

Recykling na dobre zagościł w branży farb

Dane zostały zebrane w ramach programu Coatings Care, w którym prawie 40 zakładów produkcyjnych należących do firm członkowskich podaje kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) związane ze zdrowiem, bezpieczeństwem i ochroną środowiska. Za największe osiągnięcia przyznawane są nagrody Coatings Care Overall Best Performer.

Badanie przeprowadzone przez Brytyjską Federację Powłok dotyczyło działania zakładów produkujących farby oraz odpadów produkcyjnych. Wyniki potwierdziły, że producenci coraz bardziej dbają o to, by ich fabryki nie generowały odpadów i pracowały w sposób przyjazny środowisku. Stale dokonuje się coraz bardziej szczegółowej klasyfikacji odpadów, która pozwala na efektywne ich wykorzystanie.

Ale to nie wszystko – wytwórcy farb mają również wiele innych kreatywnych pomysłów związanych z recyklingiem. O niektórych z nich przeczytać można w naszym tekście. Wygląda na to, że recykling już na stałe zagościł w branży farb.

Źródło: BCF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA