a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjne85 lat historii marki Wanda

85 lat historii marki Wanda

AkzoNobel świętuje 85 lat lakierów samochodowych Wanda. Do wspólnej celebracji firma zaprosiła kobietę, która zainspirowała nazwę marki.

Wanda AkzoNobel

Wanda Montesano Ferrara. Fot. arch. AkzoNobel

Historia marki Wanda rozpoczęła się na początku XX wieku. Młody Brazylijczyk Roque Montesano – ubogi syn włoskich imigrantów, który skończył jedynie szkołę podstawową i wcześnie zaczął pracować jako malarz ścienny, by zarobić na życie – obiecał wówczas swojej żonie, że założy kiedyś własną fabrykę lakierów i nazwie je imieniem ich córki Wandy.

Udało mu się zrealizować marzenie – w roku 1934 powstała marka Wanda. Czterdzieści lat później firma uczyniła kolejny krok i przeszła w ręce światowego lidera rynku, AkzoNobel.

Synonim tradycji i rozwoju technologicznego

Dziś lakiery samochodowe Wanda są dostępne w ponad 40 krajach na pięciu kontynentach i słyną ze swojego dopasowania kolorystycznego, łatwości aplikacji oraz jakości. Dla AkzoNobel naturalnym posunięciem było zaproszenie do wspólnego świętowania 85. urodzin marki kobiety, która stała się dla niej inspiracją – Wandy Montesano Ferrary. Jak mówi Wanda:

Poszłam w ślady ojca i zostałam przedsiębiorcą, dlatego też z wielką dumą patrzę wstecz, na wszystko, co osiągnęła marka Wanda. Z radością świętuję te 85 lat ważnych momentów i wspomnień.

Rakshit Punetha, Global Brand Manager marki Wanda, dodaje, że marka ta jest synonimem tradycji, a równocześnie rozwoju technologicznego, i dlatego stała się częstym wyborem fachowców na całym świecie. Równocześnie podkreśla zaangażowanie AkzoNobel, by dostarczać klientom doskonałej jakości produkty – podobnie jak niegdyś Roque Montesano.

Wanda AkzoNobelMarka znana również w Polsce

Choć marka powstała w Brazylii, lakiery Wanda są dziś produkowane również w Europie i Azji. Można je kupić między innymi w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Rosji, Indiach, Australii, Chinach czy Nowej Zelandii. Więcej na temat produktów Wanda przeczytać można na polskiej stronie marki.

Źródło: AkzoNobel