REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sika kupiła egipską firmę Modern Waterproofing

Firma Sika kupiła Modern Waterproofing Group – egipskiego lidera rynku systemów dachowych i wodoodpornych. Dzięki przejęciu szwajcarski producent będzie w stanie lepiej obsługiwać klientów w Egipcie oraz innych krajach Afryki.

Sika Modern Waterproofing Egipt

Modern Waterproofing to firma z siedzibą w Kairze i lider na rynku systemów dachowych w Egipcie. Fot. arch. Sika

Nowy zakup pozwoli Sice uzupełnić swoją ofertę oraz wzmocnić swoją pozycję na egipskim rynku budowlanym. Firma, która przeszła właśnie w ręce szwajcarskiego producenta, uzyskuje rocznie przychody na poziomie 26 mln CHF (ponad 90 mln PLN).

Lider na rynku w Egipcie

Modern Waterproofing to firma z siedzibą w Kairze oraz zakładem produkcyjnym w niedalekim Badr. Specjalizuje się w produktach dla rynku systemów dachowych – w jej ofercie znajdują się m.in. membrany bitumiczne, farby ciekłe oraz płyty izolacyjne.

Produkty firmy szybko zyskały uznanie klientów, ponieważ wychodziły naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i dystrybutorów. W ten sposób producent zdobył pozycję lidera na rynku membran bitumicznych w Egipcie.

Silniejsza pozycja Sika w Afryce

Dzięki przejęciu Sika rozszerzy swoją ofertę w zakresie produktów dachowych, wodoodpornych oraz przegród budowlanych. Lokalny zakład produkcyjny pozwoli jej lepiej obsługiwać klientów w Egipcie, a także w innych krajach Afryki. Jak komentuje Ivo Schädler, dyrektor oddziału EMEA w firmie Sika:

Rozszerzona oferta wyraźnie wzmocni naszą pozycję na egipskim rynku budowlanym. Witamy pracowników Modern Waterproofing w zespole Sika i cieszymy się na dalsze wspólne rozwijanie naszego biznesu.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA