a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSika kupiła egipską firmę Modern Waterproofing

Sika kupiła egipską firmę Modern Waterproofing

Firma Sika kupiła Modern Waterproofing Group – egipskiego lidera rynku systemów dachowych i wodoodpornych. Dzięki przejęciu szwajcarski producent będzie w stanie lepiej obsługiwać klientów w Egipcie oraz innych krajach Afryki.

Sika Modern Waterproofing Egipt

Modern Waterproofing to firma z siedzibą w Kairze i lider na rynku systemów dachowych w Egipcie. Fot. arch. Sika

Nowy zakup pozwoli Sice uzupełnić swoją ofertę oraz wzmocnić swoją pozycję na egipskim rynku budowlanym. Firma, która przeszła właśnie w ręce szwajcarskiego producenta, uzyskuje rocznie przychody na poziomie 26 mln CHF (ponad 90 mln PLN).

Lider na rynku w Egipcie

Modern Waterproofing to firma z siedzibą w Kairze oraz zakładem produkcyjnym w niedalekim Badr. Specjalizuje się w produktach dla rynku systemów dachowych – w jej ofercie znajdują się m.in. membrany bitumiczne, farby ciekłe oraz płyty izolacyjne.

Produkty firmy szybko zyskały uznanie klientów, ponieważ wychodziły naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i dystrybutorów. W ten sposób producent zdobył pozycję lidera na rynku membran bitumicznych w Egipcie.

Silniejsza pozycja Sika w Afryce

Dzięki przejęciu Sika rozszerzy swoją ofertę w zakresie produktów dachowych, wodoodpornych oraz przegród budowlanych. Lokalny zakład produkcyjny pozwoli jej lepiej obsługiwać klientów w Egipcie, a także w innych krajach Afryki. Jak komentuje Ivo Schädler, dyrektor oddziału EMEA w firmie Sika:

Rozszerzona oferta wyraźnie wzmocni naszą pozycję na egipskim rynku budowlanym. Witamy pracowników Modern Waterproofing w zespole Sika i cieszymy się na dalsze wspólne rozwijanie naszego biznesu.

Źródło: Sika