a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePaint Expo 2020: targi w czasach pandemii

Paint Expo 2020: targi w czasach pandemii

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja Paint Expo się odbędzie. Swoją obecność w Karlsruhe w październiku potwierdziło ponad 500 wystawców. Organizatorzy zapewniają, że spełnione zostaną wszystkie wymogi higieniczne i bezpieczeństwa.

Paint Expo 2020 PaintExpo

Tegoroczne targi Paint Expo odbędą się, ale przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Większa powierzchnia, by zapewnić dystans między odwiedzającymi, a także sprzedaż biletów wyłącznie online to tylko niektóre z nich. Fot. arch. PaintExpo

Ponieważ sytuacja pandemiczna w ostatnich tygodniach wygląda zadowalająco, a środki ostrożności w związku z koronawirusem są powoli znoszone, organizatorzy Paint Expo zdecydowali, że wydarzenie odbędzie się jeszcze w tym roku – jesienią. Nowy termin to 12-15 października 2020.

4 metry kwadratowe na gościa, bilety tylko online

Niektórzy z wystawców musieli zrezygnować z udziału w nowym terminie, jednak wielu potwierdziło obecność. Jak mówi Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający FairFair, organizatora targów Paint Expo:

Część wystawców musiała odwołać swój przyjazd, ponieważ nowy październikowy termin zbiegł im się z innymi wcześniej zaplanowanymi aktywnościami. Ponad 500 firm z Niemiec i zagranicy potwierdziło jednak, że przyjedzie jesienią do Karlsruhe.

Ekipa organizacyjna zapewnia, że jest dobrze przygotowana na wydarzenie. Wraz z centrum wystawienniczym Messe Karlsruhe oraz lokalnymi władzami opracowuje właśnie procedury, które zagwarantują uczestnikom higienę i bezpieczeństwo i które łatwo można będzie dostosować do ewentualnych zmian sytuacji. Jürgen Haußmann wyjaśnia:

Oprócz wprowadzenia innych koniecznych środków ostrożności zgodnie z naszą koncepcją założyliśmy, że na jednego odwiedzającego musi przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe powierzchni. Nawet w najbardziej tłoczne dni.

Organizatorzy zapowiedzieli także, że sprzedać biletów na Paint Expo będzie prowadzona wyłącznie online. Nie będzie więc na miejscu kas, w których można byłoby kupić bilet.

Tematy przewodnie – transformacja cyfrowa, automatyzacja i robotyka

Jak zapewnia organizator, goście Paint Expo 2020 mogą jak zwykle liczyć na produkty i rozwiązania związane z całym procesem powlekania, zarówno z sektora farb ciekłych, jak i proszkowych czy typu coil coating.

Tematy przewodnie tegorocznej edycji targów to m.in. transformacja cyfrowa, rozwiązania automatyczne i uproszczone oprogramowanie robotów, a także bardziej efektywne wykorzystanie energii i zasobów oraz metalizacja powierzchni.

Źródło: PaintExpo