a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneSherwin-Williams – wyniki za rok 2013

Sherwin-Williams – wyniki za rok 2013

Wysoka sprzedaż farb dla przemysłu morskiego oraz dla architektury to główna przyczyna rekordowych wyników finansowych Sherwin-Williams w minionym roku. Firma osiągnęła sprzedaż netto na poziomie 6 mld $, co oznacza wzrost o 10,9% w stosunku do roku 2012.

Sherwin-Williams

Fot. M.O. Stevens (Wikimedia Commons)

W samym czwartym kwartale 2013 sprzedaż netto wyniosła 1,46 mld $, wzrosła więc o 17,6% w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku. Rekordowy w roku 2013 był również zysk, mimo że ostatni kwartał był nieco słabszy z powodu wydatków związanych z przejęciem grupy Comex. Zysk EBIDTA w całym roku wyniósł 1,34 mld $.

Silnym wsparciem dla firmy jest jej prężnie działająca sieć sklepów. W ubiegłym roku sprzedaż netto w salonach Sherwin-Williams wzrosła o 7,8% w stosunku do roku 2012. Najlepiej sprawiającym się sektorem koncernu był natomiast oddział Global Finishes Group, który produkuje m.in. farby dla przemysłu morskiego oraz lakiery samochodowe. Sprzedaż netto w tej gałęzi firmy wzrosła o 2,2% i osiągnęła 2 mld $, stanowi więc 1/3 całej sprzedaży koncernu .

Źródło: paintsquare.com