a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSherwin-Williams otwiera fabrykę w Polsce

Sherwin-Williams otwiera fabrykę w Polsce

Pod koniec kwietnia oficjalnie otwarty został zakład produkcyjny Sherwin-Williams w Polsce. Zlokalizowana w Poznaniu fabryka specjalizować się będzie w produkcji farb proszkowych.

Sherwin-Williams fabryka Polska

Fot. arch. Sherwin-Williams

Specjalizacją nowego zakładu Sherwin-Williams o powierzchni 3000 m² będzie technologia Powdura Sprint na materiały drewnopochodne oraz Powdura OneCure – innowacyjny proces, który wymaga tylko jednego sieciowania. Obydwie gwarantują wysoką jakość pokrycia, a przy tym są energooszczędne i wysoce efektywne.

Nowa fabryka, w której znajduje się również nowoczesne laboratorium, jest wyposażona w najlepszy sprzęt. Choć jej oficjalne otwarcie odbyło się pod koniec kwietnia, obiekt pracuje już od początku roku. Jak wyjaśnia Thomas Bergdahl, dyrektor oddziału EMEA, nowy ośrodek ma przede wszystkim umożliwić dotarcie do większej ilości klientów z technologią powlekania proszkowego drewna oraz pomóc w obsłudze producentów z branży elektronicznej OEM oraz wytwórców sprzętu ciężkiego.

Sherwin-Williams posiada już zakłady produkcyjne w USA, Kanadzie, Meksyku i Chinach, konsekwentnie więc rozbudowuje swoją sieć produkcyjną na świecie. Dzięki fabryce w Polsce koncern będzie mógł dotrzeć ze swoimi produktami i usługami do klientów w Europie.

Źródło: european-coatings.com