a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Polska biało-beżowa

Firma TNS Polska na zlecenie marki Beckers zapytała Polaków o kolory, które najczęściej wybierają przy malowaniu mieszkań. Okazało się, że w naszej palecie wciąż dominują biały, beżowy i écru, ale młodsze pokolenie jest coraz odważniejsze w wyborze odcieni.

Beckers

Fot. arch. Beckers

Bezpieczne kolory w rodzaju białego i beżowego przy urządzaniu pokoju dziennego wybiera aż 35% pytanych. Na drugim miejscu plasują się delikatne odcienie różu, niebieskiego i zielonego (27%), a na trzecim – kontrastowe połączenia (13%).

Niewielkim zainteresowaniem cieszą się natomiast przygnębiające ciemne szarości i brązy (5%). Nie dziwi również, że popularnością nie cieszą się intensywne odcienie, takie jak ostra czerwień, jadowita zieleń czy kanarkowy żółty (4%).

Jak zauważa Aneta Stopa, Brand Manager marki Beckers, zamiłowanie do bieli, beżu i écru jest już jednak mniejsze wśród młodych ludzi. W grupie wiekowej 15-19 lat oraz 20-29 lat odsetek osób, które wybierają takie bezpieczne odcienie, wynosi odpowiednio 29% i 32%.

Młodzi respondenci chętniej też wybierają kontrastowe zestawienia. Podczas gdy w grupie 30-39 lat na kontrasty decyduje się zaledwie 11%, w grupie 20-29 lat wybiera je 18%, a w grupie 15-19 lat nawet 21% pytanych.

Źródło: Beckers