REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Polska biało-beżowa

Firma TNS Polska na zlecenie marki Beckers zapytała Polaków o kolory, które najczęściej wybierają przy malowaniu mieszkań. Okazało się, że w naszej palecie wciąż dominują biały, beżowy i écru, ale młodsze pokolenie jest coraz odważniejsze w wyborze odcieni.

Beckers

Fot. arch. Beckers

Bezpieczne kolory w rodzaju białego i beżowego przy urządzaniu pokoju dziennego wybiera aż 35% pytanych. Na drugim miejscu plasują się delikatne odcienie różu, niebieskiego i zielonego (27%), a na trzecim – kontrastowe połączenia (13%).

Niewielkim zainteresowaniem cieszą się natomiast przygnębiające ciemne szarości i brązy (5%). Nie dziwi również, że popularnością nie cieszą się intensywne odcienie, takie jak ostra czerwień, jadowita zieleń czy kanarkowy żółty (4%).

Jak zauważa Aneta Stopa, Brand Manager marki Beckers, zamiłowanie do bieli, beżu i écru jest już jednak mniejsze wśród młodych ludzi. W grupie wiekowej 15-19 lat oraz 20-29 lat odsetek osób, które wybierają takie bezpieczne odcienie, wynosi odpowiednio 29% i 32%.

Młodzi respondenci chętniej też wybierają kontrastowe zestawienia. Podczas gdy w grupie 30-39 lat na kontrasty decyduje się zaledwie 11%, w grupie 20-29 lat wybiera je 18%, a w grupie 15-19 lat nawet 21% pytanych.

Źródło: Beckers

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA