a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiAkzoNobel odnawia historyczne centrum Dżakarty

AkzoNobel odnawia historyczne centrum Dżakarty

Kota Tua (Stare Miasto) w Dżakarcie odzyska swój blask dzięki farbom AkzoNobel. Władze miasta liczą na to, że dzięki współpracy z koncernem – nawiązanej w ramach jego inicjatywy Human Cities – historyczne centrum będzie o krok bliżej statusu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

AkzoNobel

Muzeum Historyczne Dżakarty, którego budynek zostanie odmalowany we współpracy z AkzoNobel. Fot. edi wibowo / Wikimedia Commons

Prace renowacyjne mają się odbyć w dwóch fazach i obejmą również inne części miasta. W ramach pierwszej fazy odmalowane zostanie Muzeum Historyczne Dżakarty (Muzeum Fatahillah), Muzeum Seni Rupa oraz most Kota Intan. Ponadto w mieście pojawi się 50 koszy na śmieci z poddanych recyklingowi opakowań po farbach. W kolejnej fazie odmalowane zostaną m.in. Muzeum Bahari oraz Muzeum Wayang. Renowacji poddane zostaną też budki, mosty i wiadukty w innych częściach Dżakarty.

W drodze na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Kota Tua pochodzi z XVI wieku i jest ważną kulturalną i historyczną ikoną. Obecnie oczekuje na wpisanie na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie byłoby dziewiątym indonezyjskim obiektem. Ostateczną akceptację ma uzyskać w połowie roku 2017.

Jeremy Rowe, dyrektor zarządzający AkzoNobel Decorative Paints, oddziału South East and South Asia and Middle East, w imieniu całego koncernu wyraził radość ze współpracy z władzami Dżakarty przy renowacji tej ikony, stanowiącej element żywej historii miasta. Projekt ten doskonale wpisuje się w program Human Cities, którego celem jest upiększanie wizerunków miast z zachowaniem ich kulturowego dziedzictwa.

Z szacunku do przeszłości

Gubernator Dżakarty, Basuki Tjahaja Purnam, stwierdził natomiast, że dzięki wsparciu AkzoNobel więcej ludzi będzie mogło podziwiać i docenić historyczne centrum Dżakarty. Zaprosił również inne firmy i instytucje, aby pomogły przywrócić Kota Tua jej dawną świetność.

Jun de Dios, dyrektor AkzoNobel Decorative Paints Indonesia, dodał, że nie możemy spoglądać w przyszłość, nie pamiętając o naszej przeszłości, dlatego tak ważna jest dbałość o kulturalne i historyczne dziedzictwo. W wyrazie szacunku dla tego dziedzictwa 100 pracowników AkzoNobel zaangażuje się osobiście w renowację Muzeum Fatahillah.

Źródło: AkzoNobel