REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel odnawia historyczne centrum Dżakarty

Kota Tua (Stare Miasto) w Dżakarcie odzyska swój blask dzięki farbom AkzoNobel. Władze miasta liczą na to, że dzięki współpracy z koncernem – nawiązanej w ramach jego inicjatywy Human Cities – historyczne centrum będzie o krok bliżej statusu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

AkzoNobel

Muzeum Historyczne Dżakarty, którego budynek zostanie odmalowany we współpracy z AkzoNobel. Fot. edi wibowo / Wikimedia Commons

Prace renowacyjne mają się odbyć w dwóch fazach i obejmą również inne części miasta. W ramach pierwszej fazy odmalowane zostanie Muzeum Historyczne Dżakarty (Muzeum Fatahillah), Muzeum Seni Rupa oraz most Kota Intan. Ponadto w mieście pojawi się 50 koszy na śmieci z poddanych recyklingowi opakowań po farbach. W kolejnej fazie odmalowane zostaną m.in. Muzeum Bahari oraz Muzeum Wayang. Renowacji poddane zostaną też budki, mosty i wiadukty w innych częściach Dżakarty.

W drodze na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Kota Tua pochodzi z XVI wieku i jest ważną kulturalną i historyczną ikoną. Obecnie oczekuje na wpisanie na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie byłoby dziewiątym indonezyjskim obiektem. Ostateczną akceptację ma uzyskać w połowie roku 2017.

Jeremy Rowe, dyrektor zarządzający AkzoNobel Decorative Paints, oddziału South East and South Asia and Middle East, w imieniu całego koncernu wyraził radość ze współpracy z władzami Dżakarty przy renowacji tej ikony, stanowiącej element żywej historii miasta. Projekt ten doskonale wpisuje się w program Human Cities, którego celem jest upiększanie wizerunków miast z zachowaniem ich kulturowego dziedzictwa.

Z szacunku do przeszłości

Gubernator Dżakarty, Basuki Tjahaja Purnam, stwierdził natomiast, że dzięki wsparciu AkzoNobel więcej ludzi będzie mogło podziwiać i docenić historyczne centrum Dżakarty. Zaprosił również inne firmy i instytucje, aby pomogły przywrócić Kota Tua jej dawną świetność.

Jun de Dios, dyrektor AkzoNobel Decorative Paints Indonesia, dodał, że nie możemy spoglądać w przyszłość, nie pamiętając o naszej przeszłości, dlatego tak ważna jest dbałość o kulturalne i historyczne dziedzictwo. W wyrazie szacunku dla tego dziedzictwa 100 pracowników AkzoNobel zaangażuje się osobiście w renowację Muzeum Fatahillah.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA