REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sea Glass Samochodowym Kolorem Roku 2020 Axalty

Axalta zaprezentowała swój Samochodowy Kolor Roku 2020. W tym sezonie, kierując się trendami, postawiła na turkus – oto piękny, zainspirowany błękitem morza Sea Glass!

Sea Glass Samochodowy Kolor Roku 2020 Axalta

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Zainspirowany błękitem oceanów, Sea Glass ma głębię oraz intensywność. Niczym powierzchnia morskiej wody, pięknie mieni się w świetle słonecznym. Przykuwa wzrok i sprawia, że po żadnej drodze nie przemkniemy niezauważeni.

Dlaczego Sea Glass?

W swoim najnowszym raporcie popularności kolorów samochodów Axalta zanotowała, że niebieskie pojazdy stanowią 7% światowego rynku, a coraz większym wzięciem cieszą się odważne kolorystyczne akcenty z pogranicza niebieskiego i zielonego. Szczególnie wysoki odsetek niebieskich samochodów zaobserwowano w Ameryce Północnej i Europie (10%).

Odpowiedzią na ten trend jest właśnie Samochodowy Kolor Roku 2020 Axalty. Jak mówi Nancy Lockhart, globalny manager produktu Axalty w dziale Koloru:

Popularność turkusowego w branży samochodowej rośnie. To odcień odpowiedni dla każdego rodzaju samochodu – od pojazdów kompaktowych i sportowych po średnie sedany i ogromne SUV-y czy ciężarówki.

Gotowy na to, by zawojować rynek

Sea Glass jest również dostosowany do potrzeb nowoczesnych samochodów – ma właściwości odbijające i jest łatwo wykrywany przez systemy LIDAR. Jak mówi Dan Benton, marketing manager Axalty w dziale Koloru:

Sea Glass jest gotowy na to, by zawojować rynek. W sprzedaży są już dostępne nasze lakiery wodorozcieńczalne w tym właśnie odcieniu. Tylko czekają na klientów, którzy poszukują nowych inspiracji kolorystycznych.

Marki Cromax, Standox oraz Spies Hecker dostarczyły już lakiernikom narzędzia do łatwego wykorzystania odcienia Sea Glass w następnych projektach.

Dobra okazja, by pomóc środowisku

Jak zwraca uwagę Nancy Lockhart, Sea Glass przywodzi również na myśl czystą wodę i ekologię, dzięki czemu współgra z korporacyjną strategią Axalty dbałości o środowisko. Firma nie poprzestała na skojarzeniach. W związku z prezentacją Samochodowego Koloru Roku 2020 oraz w ramach swojej strategii CSR, koncern zapowiedział, że zaangażuje się w usunięcie ponad 1000 funtów śmieci z oceanów.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA