a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel od 25 lat wspiera edukację młodych

AkzoNobel od 25 lat wspiera edukację młodych

Pod koniec ubiegłego roku AkzoNobel oraz organizacja Plan International świętowały 25 lat współpracy. Razem działają na rzecz edukacji dzieci na całym świecie w ramach Funduszu Edukacji.

AkzoNobel Plan International

Fot. arch. AkzoNobel

Zaczęło się od edukacji dzieci w krajach rozwijających się. Z czasem w ramach współpracy AkzoNobel i Plan International zaczęły organizować szkolenia oraz programy doszkalające.

Ostatecznie w ciągu minionego ćwierćwiecza Fundusz Edukacji wsparł ponad 50 projektów, w których udział wzięły dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Ostatni z nich ruszył w październiku w Chinach, gdzie Fundusz umożliwił dziewczynkom rozwijanie swoich umiejętności w dziedzinie STEM (nauki, technologii, inżynierii i matematyki – ang. science, technology, engineering and mathematics). Jak komentuje Charlotte van Meer, członkini zarządu Funduszu oraz dyrektor działu prawnego w oddziale EMEA AkzoNobel:

Jesteśmy bardzo dumni z 25 lat współpracy z Plan International Netherlands. Fundusz Edukacyjny pomaga młodym ludziom, którzy dorastają w trudnych warunkach, w zrealizowaniu ich marzeń. Razem dajemy im narzędzia potrzebne, by mogli się uczyć i budować dla nas lepszą przyszłość.

Monique van ‘t Hek, dyrektor wykonawcza Plan International Netherlands, podkreśla, że zagwarantowanie młodym ludziom ich podstawowych praw oraz walka o równe traktowanie dziewcząt i młodych kobiet na całym świecie wymaga od organizacji silnej współpracy z firmami, które wyznają te same wartości. I dodaje:

Cieszymy się z trwającej już 25 lat współpracy z AkzoNobel. Razem zapewniliśmy tysiącom młodych ludzi, a zwłaszcza dziewczynkom i młodym kobietom, dostęp do edukacji oraz kursów. To wszystko pozwala im znaleźć dobrą pracę i żyć niezależnie.

AkzoNobel jest partnerem holenderskiego oddziału Plan International od listopada 1994. Razem realizują liczne projekty oraz zwiększają świadomość społeczną dotyczącą dostępu młodych do edukacji – czego przykładem może być powstały niedawno w Australii mural.

Źródło: AkzoNobel