REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel od 25 lat wspiera edukację młodych

Pod koniec ubiegłego roku AkzoNobel oraz organizacja Plan International świętowały 25 lat współpracy. Razem działają na rzecz edukacji dzieci na całym świecie w ramach Funduszu Edukacji.

AkzoNobel Plan International

Fot. arch. AkzoNobel

Zaczęło się od edukacji dzieci w krajach rozwijających się. Z czasem w ramach współpracy AkzoNobel i Plan International zaczęły organizować szkolenia oraz programy doszkalające.

Ostatecznie w ciągu minionego ćwierćwiecza Fundusz Edukacji wsparł ponad 50 projektów, w których udział wzięły dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Ostatni z nich ruszył w październiku w Chinach, gdzie Fundusz umożliwił dziewczynkom rozwijanie swoich umiejętności w dziedzinie STEM (nauki, technologii, inżynierii i matematyki – ang. science, technology, engineering and mathematics). Jak komentuje Charlotte van Meer, członkini zarządu Funduszu oraz dyrektor działu prawnego w oddziale EMEA AkzoNobel:

Jesteśmy bardzo dumni z 25 lat współpracy z Plan International Netherlands. Fundusz Edukacyjny pomaga młodym ludziom, którzy dorastają w trudnych warunkach, w zrealizowaniu ich marzeń. Razem dajemy im narzędzia potrzebne, by mogli się uczyć i budować dla nas lepszą przyszłość.

Monique van ‘t Hek, dyrektor wykonawcza Plan International Netherlands, podkreśla, że zagwarantowanie młodym ludziom ich podstawowych praw oraz walka o równe traktowanie dziewcząt i młodych kobiet na całym świecie wymaga od organizacji silnej współpracy z firmami, które wyznają te same wartości. I dodaje:

Cieszymy się z trwającej już 25 lat współpracy z AkzoNobel. Razem zapewniliśmy tysiącom młodych ludzi, a zwłaszcza dziewczynkom i młodym kobietom, dostęp do edukacji oraz kursów. To wszystko pozwala im znaleźć dobrą pracę i żyć niezależnie.

AkzoNobel jest partnerem holenderskiego oddziału Plan International od listopada 1994. Razem realizują liczne projekty oraz zwiększają świadomość społeczną dotyczącą dostępu młodych do edukacji – czego przykładem może być powstały niedawno w Australii mural.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA