REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Samsung i Jotun prezentują nową farbę okrętową

Oddział Samsung Heavy Industries (SHI) zaprezentował nową farbę okrętową, opracowaną we współpracy z koncernem Jotun. Wolny od rozpuszczalników produkt zastosowany został w Korei na gazowcu o pojemności 7500 m3.

Samsung Jotun farba okrętowa

Fot. arch. Samsung Heavy Industries

Ponieważ farba jest całkowicie wolna od rozpuszczalników, nie stwarza ryzyka w warunkach pożaru i eksplozji i nie szkodzi zdrowiu. Dostępne do tej pory produkty tego typu, mimo swoich niewątpliwych zalet, nie cieszyły się dużą popularnością, były bowiem mało produktywne i trudne w aplikacji ze względu na swoją wysoką lepkość. Farba duetu Samsung & Jotun charakteryzuje się natomiast niską lepkością, dzięki czemu jej aplikacja nie sprawia problemów.

Produkt pozwala osiągnąć wymaganą grubość powłoki już po nałożeniu jednej warstwy. Znacznie skraca to czas aplikacji i budowy okrętu, tym samym zwiększając efektywność produkcji.

Obecnie koreańskie przedsiębiorstwa budujące statki muszą dostosować się do surowych przepisów ograniczających emisję niebezpiecznych zanieczyszczeń powietrza (HAP). Nowa farba pozwoli im przejść przez ten proces, nie poświęcając produktywności i wysokiej jakości powłok.

Źródło: Samsung Heavy Industries

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA