a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSamochodowy Kolor Roku Axalty 2016

Samochodowy Kolor Roku Axalty 2016

Firma Axalta Coating Systems ogłosiła swój samochodowy Kolor Roku 2016 dla Ameryki Północnej. Jest nim piękny, głęboki odcień niebieskiego – Brilliant Blue.

Kolor Roku Axalta Coating Systems

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Zdaniem Nancy Lockhart, manager marketingu koloru w Axalta Coating Systems, wejście w nowy rok to idealny momenty, by zaprezentować światu Brilliant Blue. Początki są bowiem zawsze czasem optymizmu i świeżości, a samochodowy Kolor Roku 2016 Axalty wnosi dużo pozytywnej energii.

Brilliant Blue to głęboki, a zarazem żywy odcień niebieskiego z delikatną domieszką turkusu. Można go uzyskać wykorzystując technologię Vermeera, w wielowarstwowym procesie, którego efektem jest zarówno intensywny niebieski kolor jak i unikatowy efekt błyszczenia.

A dlaczego akurat niebieski? Ponieważ jest to kolor, który w roku 2015 jako jedyny utrzymał silną pozycję w zdominowanej przez biel, czerń, srebro i szarości palecie. Ponadto w Stanach Zjednoczonych ma on bogatą tradycję – był kolorem numer jeden w latach 1957-1959 (odcienie pastelowe) oraz liderem w roku 1988 (ciemniejsze, wpadające w zieleń warianty).

Axalta wybiera swój samochodowy Kolor Roku Ameryki Północnej już po raz drugi. W zeszłym roku tytuł ten przypadł ogniście czerwonemu Radiant Red.

http://www.youtube.com/watch?v=js4UbVb2TH0

Źródło: Axalta CS