REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Samochodowy Kolor Roku Axalty 2016

Firma Axalta Coating Systems ogłosiła swój samochodowy Kolor Roku 2016 dla Ameryki Północnej. Jest nim piękny, głęboki odcień niebieskiego – Brilliant Blue.

Kolor Roku Axalta Coating Systems

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Zdaniem Nancy Lockhart, manager marketingu koloru w Axalta Coating Systems, wejście w nowy rok to idealny momenty, by zaprezentować światu Brilliant Blue. Początki są bowiem zawsze czasem optymizmu i świeżości, a samochodowy Kolor Roku 2016 Axalty wnosi dużo pozytywnej energii.

Brilliant Blue to głęboki, a zarazem żywy odcień niebieskiego z delikatną domieszką turkusu. Można go uzyskać wykorzystując technologię Vermeera, w wielowarstwowym procesie, którego efektem jest zarówno intensywny niebieski kolor jak i unikatowy efekt błyszczenia.

A dlaczego akurat niebieski? Ponieważ jest to kolor, który w roku 2015 jako jedyny utrzymał silną pozycję w zdominowanej przez biel, czerń, srebro i szarości palecie. Ponadto w Stanach Zjednoczonych ma on bogatą tradycję – był kolorem numer jeden w latach 1957-1959 (odcienie pastelowe) oraz liderem w roku 1988 (ciemniejsze, wpadające w zieleń warianty).

Axalta wybiera swój samochodowy Kolor Roku Ameryki Północnej już po raz drugi. W zeszłym roku tytuł ten przypadł ogniście czerwonemu Radiant Red.

Źródło: Axalta CS

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA