a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneDeloitte: Polska branża budowlana powoli się odradza

Deloitte: Polska branża budowlana powoli się odradza

Jak donosi firma Deloitte, polska branża budowlana powoli wychodzi z kryzysu. Spółek jest coraz więcej, ich wyniki finansowe również idą w górę, natomiast liczba upadłości spada.

polska branża budowlana Deloitte

Fot. Hans / pixabay.com

W roku 2014 po raz pierwszy po dwóch latach spadku polska branża budowlana odnotowała niewielki wzrost – 0,4%. Sprzedaż za pierwsze pół roku 2015 była o 9,2% wyższa niż za analogiczny okres w roku 2014, a liczba upadłości spadła o ponad 30 (z 98 w pierwszym półroczu 2014 do 66 w pierwszym półroczu 2015). Średni wzrost przychodów największych spółek wyniósł 9,2%. Sytuacja ustabilizowała się również, jeśli chodzi o pracę – średnie zatrudnienie w branży budowlanej wzrosło o 1,5%.

Są to oczywiście dobre wiadomości m.in. dla producentów chemii budowlanej, w tym farb. A sytuacja ma się jeszcze poprawić, głównie za sprawą dużych dotacji unijnych na rozbudowę infrastruktury. Zdaniem specjalistów Deloitte na wyraźne ożywienie będziemy jednak musieli jeszcze trochę poczekać – należy się go spodziewać najwcześniej w roku 2017.

Źródło: Deloitte