a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweRusza produkcja żywic z PET z recyklingu

Rusza produkcja żywic z PET z recyklingu

Kolejne firmy z branży chemicznej rozwijają technologie związane z recyklingiem. Jeden z europejskich producentów otrzymywał będzie żywice do farb proszkowych, wykorzystując nawet do 40% polimeru PET z recyklingu.

Fot. pasja1000 / pixabay.com

Firma Arkema ogłosiła przełom w swoich działaniach związany z recyklingiem. Nowy proces wykorzystywał będzie do 40% materiałów z recyklingu opakowań. Będą one używane do produkcji żywic farb proszkowych.

Większy procent surowców z recyklingu

Nowa technologia ma sprawić, że klienci Arkemy będą lepiej odpowiadać na oczekiwania społeczne, oszczędnie gospodarując zasobami i ograniczając zmiany klimatyczne. Jak komentuje Richard Jenkins, starszy wiceprezes i członek komitetu wykonawczego w Arkema:

Obok naszych inicjatyw z zakresu materiałów pochodzenia naturalnego i bilansu masy kolejnym krokiem na drodze do cyrkularnych rozwiązań i bardziej zrównoważonego stylu życia jest włączanie do produkcji surowców z recyklingu. Nowe żywice Arkemy dla farb proszkowych to kolejna zrównoważona technologia, na której skorzystać będą mogli nasi partnerzy, zwiększając procent surowców z recyklingu w swoich produktach.

Nawet o 20% mniejszy ślad węglowy

Farby proszkowe to wolna od rozpuszczalników, generująca minimalną ilość odpadów technologia, która może być obecnie jeszcze bardziej cyrkularna dzięki włączeniu materiału z recyklingu. Nowe żywice farb proszkowych od Arkemy wykorzystują poużytkowy PET pochodzący z opakowań (np. plastikowych butelek). Jak donosi producent, nowa technologia pozwala otrzymać produkty zawierające nawet 40% PET z recyklingu, zmniejszając ślad węglowy produktu nawet o 20%.

Źrodło: Arkema