a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiOpóźniacze palenia na miarę naszych czasów

Opóźniacze palenia na miarę naszych czasów

Jeden z koncernów chemicznych wraz z fińskim funduszem inwestuje w firmę rozwijającą przyjazne środowisku opóźniacze palenia. Wspólnie pracować będą nad nowej generacji dodatkami.

Fot. arch. Altana

Fiński fundusz zrównoważonego rozwoju UB Forest Industry Green Growth Fund (UB FIGG) oraz grupa Altana inwestują w firmę technologiczną Nordtreat. Specjalizuje się ona w produkcji innowacyjnych, przyjaznych środowisku opóźniaczy palenia.

Połączenie innowacyjnych sił

Fiński Nordtreat – na rynku od 2015 roku – słynie z wykorzystania surowców pochodzenia naturalnego, zaś produkty firmy są zgodne z najnowszymi przepisami dotyczącymi ochrony przeciwogniowej. Jak komentuje prezes oddziału BYK Altany, dr Jörg Hinnerwisch:

Firma Nordtreat zdołała już rozwinąć linię przyjaznych środowisku opóźniaczy palenia i z sukcesem wprowadzić je na rynek. Obecnie zaś widzimy rosnące zapotrzebowanie na naturalne rozwiązania w branży opóźniaczy palenia w formie dodatków. Bazując na tym, łączymy nasze innowacyjne siły, aby wspólnie opracować dodatki dla ochrony przeciwogniowej na bazie naturalnych surowców.

Aki Borgentorp, dyrektor generalny Nordtreat, podkreśla, że nawiązując współpracę z Altana i UB FIGG, jego firma zyskuje silnych partnerów, którzy pomogą w pełni odkryć potencjał opracowanych przez nią technologii – a w przypadku oddziału BYK również opracować nowe, jeszcze bardziej przyjazne środowisku rozwiązania produktowe.

Ponad 2000 zabezpieczonych obiektów

Nordtreat specjalizuje się przede wszystkim w produktach do zabezpieczania drewnianych konstrukcji budowlanych. Opóźniacze palenia z linii NORFLAM® zostały już zastosowane do zabezpieczenia ponad 2000 budynków i obiektów na całym świecie.

Źródło: Altana