REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rusza produkcja powłok metalicznych N-Metals Design

Nanogate SE rozpoczyna produkcję swoich wykończeń metalicznych na tworzywach sztucznych, N-Metals Design, w fabryce w Neunkirchen. Już na etapie badań technologia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

N-Metals Design

Fot. arch. Nanogate

Projektowana metalizacja tworzyw sztucznych zaproponowana przez Nanogate SE to rozwiązanie, które wzbudziło ogromny entuzjazm w branży. Trwają przygotowania do jej aplikacji na skalę przemysłową – obecnie próbki są już produkowane w fabryce Neunkirchen. Aby udoskonalić technologię, grupa nawiązała również strategiczną współpracę ze specjalizującą się w powłokach firmą Oerlikon Balzers z Liechtensteinu, dzięki czemu wykorzystuje dziś jej technologię ePD.

Wcześniej technologie metalizacji tworzyw sztucznych N-Metals Design były rozwijane przez Nanogate w wielu różnych ośrodkach w USA i Europie. W zeszłym roku uruchomiona została jednak platforma technologiczna w Neunkirchen i od tej pory tam prowadzone są główne prace. O potencjalnych zastosowaniach wielofunkcyjnych powłok z efektem chromowania mówi Michael Jung, dyrektor ds. operacyjnych Nanogate SE:

Wysokiej jakości powłoki metaliczne o wyglądzie chromowania są pożądane na wielu różnych produktach. Skupiamy się przede wszystkim na produkcji samochodów, sprzętu AGD, produktów sanitarnych oraz różnego rodzaju elementów projektowanych. Ponieważ już teraz otrzymujemy wiele zapytań na temat naszej technologii, dostrzegamy jej duży potencjał rynkowy.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA